Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4108
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina Zdrój: Wizyta czeskich przyjaciół

Niedziela, 5 marca 2017, 6:44
Autor: red
REGION, Jedlina Zdrój: Wizyta czeskich przyjaciół
Fot. UM Jedlina Zdrój
Na zaproszenie jedlińskich władz gminę Jedlina–Zdrój odwiedziła delegacja z czeskiej gminy Velichovky, z którą Jedlina–Zdrój ma podpisaną umowę o współpracy od 2004 roku.

W spotkaniu uczestniczyli ze strony czeskiej: Josef Karel - Starosta i Martin Kasparek - Vicestarosta gminy Velichovky. Gospodarzami spotkania byli: Leszek Orpel – Burmistrz Miasta, Romuald Wysocki – Zastępca Burmistrza Miasta, Maria Drapich – Przewodnicząca Rady Miasta, Marek Resiak – Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Adam Jacak – nauczyciel w GM/tłumacz.

Podczas spotkania przedstawiono sprawy bieżące w obu samorządach. Dyskutowano przede wszystkim o możliwościach udziału obu gmin w projektach dofinansowanych w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. W trakcie wizyty Burmistrz zaprezentował w formie multimedialnej wydarzenia z ubiegłego i obecnego roku, które miały miejsce na terenie miasta. Przedstawiono kalendarz imprez zaplanowanych do realizacji w gminie Jedlina-Zdrój na 2017 rok.

Następnie gospodarze wraz z gośćmi udali się na objazd po mieście, pokazując nowe budowle postawione od czasu ich ostatniej wizyty. Goście odwiedzili Pijalnię Wody Mineralnej „Charlotta”, Budynek Domu Zdrojowego; zobaczyli m.in. Skatepark, Czarodziejską Górę Relax oraz boisko Orlik i zaplecze socjalne przy ul. Kłodzkiej.

Źródło: UM Jedlina-Zdrój

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group