Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 5057
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wizyta Minister Elżbiety Rafalskiej w Wałbrzychu

Środa, 10 października 2018, 10:40
Aktualizacja: 12:44
Autor: red
Wałbrzych: Wizyta Minister Elżbiety Rafalskiej w Wałbrzychu
Fot. DUW
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska przebywała wczoraj z wizytą w województwie dolnośląskim. Odwiedziła m. in. specjalną strefę ekonomiczną w Wałbrzychu.

Minister Elżbieta Rafalska podczas konferencji prasowej w Wałbrzyskiej Specjalnej Stefie Ekonomicznej "Invest Park" mówiła, że za społecznymi programami realizowanymi przez rząd Prawa i Sprawiedliwości do samorządów trafiają konkretne pieniądze i jest to bardzo dobra propozycja dla samorządów.
- Żaden z samorządów nie może powiedzieć, że rząd daje samorządom zadania, za którymi nie idą pieniądze. Otóż rząd dał zadanie zlecone i za jego realizację przyzwoicie opłacił samorządy - mówiła minister.

Dodała, że są też takie programy, np. Maluch Plus, Senior Plus i inne, które rząd tylko wspiera i to od samorządu zależy, czy z nich skorzysta. Podkreśliła, że decyzje rządu dotyczą nie tylko realizacji socjalnych programów społecznych, ale są również korzystne dla rynku pracy, na którym rośnie zatrudnienie - w ostatnich dwóch latach przybyło 1,3 mln miejsc pracy.
- Dla nas ważna jest jakość tych miejsc pracy. Jeśli chodzi o kwestie, które rząd jeszcze może regulować, to od 2019 roku minimalne wynagrodzenie wyniesie 2250 zł, a stawka godzinowa 14 zł 70 gr. To nie są oczywiście wynagrodzenia naszych marzeń, ale jako wynagrodzenie startowe to trzeba pamiętać, że trzyma ono przyzwoitą relację do przeciętnego wynagrodzenia - mówiła minister Rafalska.

Twoja reakcja na artykuł?

5
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
5
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group