Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2589
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Wizyta w Szczecinie

Piątek, 15 listopada 2019, 10:46
Aktualizacja: Sobota, 16 listopada 2019, 9:07
Autor: red
powiat wałbrzyski: Wizyta w Szczecinie
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski wraz z delegacją: Bogusław Uchmanowicz – Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, Krzysztof Szmit – przedstawiciel Sowiogórskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego oraz Dariusz Szmulik, złożyli wizytę w 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W trakcie spotkania z Dowódcą 12 SDZ gen. dyw. Maciejem Jabłońskim Starosta Wałbrzyski podziękował Panu Generałowi za wspaniałe przyjęcie latem tego roku dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych z terenu Powiatu Wałbrzyskiego przez żołnierzy z jednostek wchodzących w skład 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W dalszej części spotkania Starosta Wałbrzyski omówił z Panem Generałem temat wymiany dzieci i młodzieży z rodzin wojskowych 12 SDZ oraz dzieci z placówek opiekuńczo wychowawczych z terenu Powiatu Wałbrzyskiego. Dzieci i młodzież miałyby okazję zwiedzić teren Powiatu Wałbrzyskiego wraz z jego walorami turystycznymi i krajobrazowymi oraz teren Pomorza, a także odwiedzić jednostki wojskowe wchodzące w skład 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Omówiony został również temat możliwości utworzenia na terenie Powiatu Wałbrzyskiego profilowanej klasy wojskowej dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych pod patronatem jednej z jednostek wojskowych wchodzących w skład 12 SDZ.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
15%
Smuci
1
8%
Złości
9
69%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group