Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2290
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wjazd do Wałbrzycha ma poprawić wizerunek miasta

Czwartek, 27 marca 2014, 17:10
Aktualizacja: 18:35
Autor: PAW
Wałbrzych: Wjazd do Wałbrzycha ma poprawić wizerunek miasta
Fot. red.
Dziś odbyła się konferencja prasowa prezydenta Romana Szełemeja w sprawie konkursu na zagospodarowanie przestrzeni publicznej w rejonie ulic Wrocławskiej, Wilczej, Pogodnej.

Kluczową i najbardziej kosztowną inwestycją prowadzoną w naszym mieście jest przebudowa i modernizacja wjazdu do Wałbrzycha od strony Świebodzic. Ta ponad 30-milionowa inwestycja budzi wiele kontrowersji wśród wałbrzyszan. Dziś prezydent Roman Szełemej poinformował o konkursie, który dotyczyć będzie zagospodarowania przestrzeni publicznej w rejonie ulic Wrocławskiej, Wilczej, Pogodnej.
- Z pewnością to zmieni wizerunek Wałbrzycha na lepsze – twierdzi prezydent. - Wjazd do Wałbrzycha za pół roku będzie wyglądał zupełnie inaczej. Kolejne budynki zostaną wyburzone i powstanie duże rondo.

I właśnie ta przestrzeń publiczna, która powstanie wewnątrz ronda, ale również teren, na którym jeszcze nie tak dawno stał witacz, to obszary, które zostaną zagospodarowane. I tu swoją nieograniczoną wyobraźnię mogą zaprezentować osoby chcące tę przestrzeń zaprojektować.
- Ta przestrzeń publiczna powinna być intrygująca i pokazywać pozytywny obraz miasta – mówi Szełemej. - Uznaliśmy, że artyści, ludzie kultury, pasjonaci, będą mieli wiele pomysłów, jak tę przestrzeń najlepiej wykorzystać i dlatego ogłosiliśmy konkurs.

Jak mówią pomysłodawcy zorganizowania konkursu, mile widziane są niestandardowe pomysły i wyobrażenia tej przestrzeni. Liczą oni na duże zainteresowanie tym konkursem wałbrzyszan i nie tylko. Tym bardziej, że zwycięzca i twórca najlepszego projektu może liczyć na nagrodę w wysokości 4 tys. zł. Zdobywca drugiego miejsca, które zostanie wyłonione przez sąd konkursowy, otrzyma nagrodę w wysokości 3 tys. zł, a trzecie otrzyma tysiąc złotych.
- Termin składania prac mija 13 czerwca, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 lipca – mówi Roman Szełemej. - Na pierwszy etap wykonania tych prac, które znajdą się w zwycięskim projekcie, przeznaczymy 42 tys. zł.

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group