Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 3984
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wjechał w azyl

Wtorek, 26 stycznia 2021, 13:39
Aktualizacja: 14:12
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wjechał w azyl
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego od piątku do niedzieli zatrzymali na ulicach naszego miasta oraz miejscowości ościennych pięciu nietrzeźwych kierujących. Rekordzista wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu i spowodował kolizję wjeżdżając w usytuowany na środku jezdni azyl dla pieszych.

W niedzielę około godziny 23:00 natomiast policjanci ruchu drogowego otrzymali od świadków zdarzenia - którzy uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę - informację o kolizji drogowej na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu, gdzie kompletnie pijany mężczyzna miał wjechać w wysepkę dla pieszych usytuowaną na środku jezdni, uszkadzając przy tym infrastrukturę drogową. Prowadzony przez niego samochód zatrzymał się dopiero po kilkudziesięciu metrach na przeciwległym pasie ruchu. Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że 32-latek mieszkający na co dzień we Wrocławiu, miał 2,63 promila alkoholu w organizmie. On także pożegnał się z prawem jazdy, a jego samochód został odholowany na parking przy ul. Ceglanej w Wałbrzychu.

Kolejnego z nietrzeźwych kierujących 22 stycznia po godzinie 19:00 funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Andersa w Wałbrzychu. 52-letni mieszkaniec naszego miasta podczas jazdy samochodem osobowym miał w wydychanym powietrzu 2,12 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie w trakcie wykonywanych czynności prawo jazdy, a jego samochód trafił na parking strzeżony.

W sobotę przed godziną 11:00 natomiast funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc kontrolowali na ul. Kościuszki w tej miejscowości 53-letniego rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Za poruszanie się jednośladem po użyciu alkoholu boguszowianin otrzymał mandat karny w wysokości 300 złotych.

Innego, ale tym razem kompletnie pijanego kierującego jednośladem, zatrzymali w sobotni wieczór policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy. Mężczyzna wpadł na ul. Bohaterów Getta, kiedy jechał motorowerem mając 2,43 promila alkoholu w organizmie.

Do kolejnej tego typu kontroli doszło w niedzielę w nocy w Czarnym Borze na ul. Kamiennogórskiej. W wyniku sprawdzenia stanu trzeźwości 28-letniego mieszkańca Jaczkowa, funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc i w tym przypadku potwierdzili, że kierujący samochodem osobowym jest kompletnie pijany. Badanie wykazało u mężczyzny 1,62 promila alkoholu w organizmie. Pojazd sprawcy trafił na parking strzeżony, a on sam utracił podczas kontroli uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, rowerzyści natomiast z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
3
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group