Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Wkrótce będzie droga na Pionierów

Poniedziałek, 18 października 2010, 7:58
Aktualizacja: 7:58
Autor: red
REGION, Głuszyca: Wkrótce będzie droga na Pionierów
Fot. użyczone
Mieszkańcy Głuszycy wnioskowali o budowę drogi dojazdowej do garaży i ogrodów działkowych. Prace rozpoczęto, a zakończenie ich pierwszego etapu planuje się w ciągu dwóch tygodni.

W grudniu 2009 roku mieszkańcy zwrócili się z prośbą do burmistrza Głuszycy Wojciecha Duraka o uwzględnienie w planie budżetowym gminy na rok 2010 zadania inwestycyjnego związanego z wykonaniem drogi dojazdowej do garaży i działek ogrodniczych przy ulicy Pionierów w Głuszycy, gdyż obecna nawierzchnia drogi uniemożliwiała bezpieczny dojazd do garaży znajdujących się na terenie gminy. Do prośby tej przychylono się pozytywnie i planuje się, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie zrealizowany I etap prac pn. ,,Utwardzenie placu manewrowego między garażami przy ulicy Pionierów w Głuszycy”.

W ramach pierwszego etapu inwestycji zostanie utwardzona i skanalizowana nawierzchnia, a następnie położona na niej kostka betonowa. Prace ruszyły w połowie września. Zadanie jest wykonywane przez Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych spółka z o.o. Całkowity koszt robót to blisko 400 tys. złotych.

Zrealizowana inwestycja pozwoli na przygotowanie kolejnych działek inwestycyjnych pod garaże.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group