• Czwartek, 21 lutego 2019
  • Godz. 21:40
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 4525
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wkrótce dojedziesz autobusem z Wałbrzycha do Warszawy

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Czwartek, 5 lipca 2018, 12:45
Aktualizacja: Wtorek, 10 lipca 2018, 13:16
Autor: red
Fot. archiwum
FlixBus to znana na rynku autobusowym firma realizująca połączenia dalekobieżne. Teraz charakterystyczne zielone autobusy tejże firmy będą również docierać do naszego miasta.

W pierwszym półroczu 2018 FlixBus, największy w Europie operator dalekobieżnych połączeń autobusowych, przewiózł blisko 2 mln pasażerów. Nowa siatka połączeń operatora obejmie co najmniej 130 destynacji, a tylko z Wrocławia będzie można dojechać bezpośrednio do blisko 80 miast w Polsce i Europie. Nowe trasy uwzględnią także 14 miast z województwa dolnośląskiego.

Nowa sitaka połączeń uwzględnia Wałbrzych. Ma to być połączenie do Warszawy przez Wrocław. Operator jest w trakcie uzyskiwania odpowiednich zezwoleń, co może jeszcze potrwać kilka miesięcy. Firma FlixBus ma już gotowy rozkład jazdy i teraz czeka tylko na zezwolenia.

Kiedy FlixBus otrzyma już zezwolenia, w naszym regionie pojawią się zielone tabliczki przystankowe z rozkładem jazdy. Linia 1302 do Warszawy będzie miała następujące przystanki:
- w Świdnicy autobusy zatrzymywać się będą na Dworcu Autobusowym,
- w Wałbrzychu na ul. Sikorskiego - Dojazdowa w Śródmieściu oraz ul. Wieniawskiego - Senatorska na Podzamczu,
- w Szczawnie-Zdroju ul. Solicka - Różana.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Husky35 5-07-2018 14:29
Pytanie tylko gdzie będzie miał swoją zajezdnie ? Jesteśmy jedynym dużym miastem bez dworca autobusowego. Pisowcy nie czuja potrzeby budowy centrum przesiatkowego bo do Torunia ksiądz organizuje przejazy a odjaz z pod plebanii.
~inz. A. Partacz 5-07-2018 15:40
Przystanek bedzie na Dworcu Walbrzych Kartoflisko? Gdzie bedzie wywieszony rozklad jazdy?
~nn 5-07-2018 17:58
U HEŃKA Z KOMPRACHCIC MA BYĆ ROZKŁAD .
~ 5-07-2018 19:56
Polewa już drukuje na igłówce
~olo 5-07-2018 20:41
Bez sensu pociąg max 1godz 15 minut a autobus do 2 godzin pociąg do WAWA mniej niz 5 godzin
~inz. A. Partacz 5-07-2018 20:43
Przystanek bedzie na Dworcu Walbrzych Kartoflisko? Gdzie bedzie wywieszony rozklad jazdy?
~wyzwalacz 5-07-2018 20:44
Ależ sukces, za komuny PKS też miał kursy do Warszawy.
~leszek 6-07-2018 4:15
Żadna linia nie jedzie do Darłowa. Może ktoś zna takiego przewoźnika ? Dzięki
~do leszka 6-07-2018 7:28
Zobacz na PKS Kamienna Góra latali kiedyś w tamte rejony.
~Marcinek84 6-07-2018 10:15
Myślałem, że znowu wydłużyli trasę piątki!!! Hehe.
~ 6-07-2018 12:47
Nareszcie wałbrzyscy KODziarze będą mogli bez problemów POjechać do WarszaFki na liczne protesty oderwanych od koryta.
~@leszek 6-07-2018 19:48
Flixbus z Wrocławia do Darłowa
~Ona33 7-07-2018 0:58
Ciekawe ile będą bilety kosztować takim przejazdem ulgowy i normalny
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 10-07-2018 18:08
Po 20 latach PO w miescie w koncu... zaprawde powiadam wam, ze doganiamy PRL.
~ 17-07-2018 14:40
hwdp autobus do warszawy. czekam na obwodnice i Wałbrzych Centrum pkp

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group