Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4548
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Wkrótce remont

Wtorek, 12 września 2017, 9:08
Aktualizacja: Środa, 13 września 2017, 8:44
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Czarny Bór: Wkrótce remont
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Zbliża się remont ulicy Głównej (dawna XXX–lecia PRL) i ulicy Wesołej w Czarnym Borze. Wszystkie niezbędne dokumenty zostały przekazane przez wykonawcę, a więc Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Jeleniej Górze, do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

- Do końca sierpnia wykonawca miał czas na złożenie dokumentów związanych z tą inwestycją do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu – mówi wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki.

Pierwsze prace powinny ruszyć na ulicy Wesołej jeszcze pod koniec września. Wójt liczy również na to, że w tym roku uda się rozpocząć modernizację ul. Głównej.
- Ulica Wesoła będzie remontowana od mostu na rzece Lesk do skrzyżowania z ulicą Główną. Jeśli chodzi o ulicę Główną, to prace będą odbywały się na odcinku od skrzyżowania z ul. Wałbrzyską do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 367 – dodaje Adam Górecki.

Zakres prac, oprócz wymiany nawierzchni, obejmuje wykonanie nowej kanalizacji deszczowej na całym remontowanym odcinku ulicy Głównej, oraz budowę chodnika o szerokości od 1,5 do 2 metrów. Chodnik powstanie również na ulicy Wesołej, dodatkowo w ramach prac planowane jest poszerzenie tam jezdni do 5 metrów.

Całkowity koszt inwestycji to 4 miliony 189 tys. zł. 63% kwoty zostanie pokryte przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pozostała część inwestycji będzie sfinansowana w połowie przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i Gminę Czarny Bór. Wykonawcą robót jest Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o z Jeleniej Góry. Planowana data zakończenia remontu to 30 września 2018 r.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group