Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2473
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wkrótce zagrają w golfa

Niedziela, 28 maja 2017, 9:19
Aktualizacja: 9:22
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Wkrótce zagrają w golfa
Fot. użyczone
Przy Publicznej Szkole Podstawowej 6 w Boguszowie–Gorcach powstaje nowoczesne pole do minigolfa.

Przy PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach trwają prace nad utworzeniem pola do minigolfa w ramach projektu finansowanego z Funduszu Toyoty „ Dobre pomysły zmieniają nasz świat” – Pole do minigolfa przy PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach.

W ramach realizacji projektu szkoła do tej pory zakupiła: ławkę parkową, kosz na śmieci, solarne lampy ogrodowe, donice ogrodowe oraz to co najważniejsze – puttery i piłeczki do gry. Podpisano także umowę z producentem pól do minigolfa. Odbyło się również spotkanie z wolontariuszami, na którym ustalono grafik prac nad utworzeniem pola. Niestety tegoroczna wiosna nie rozpieszczała ładną pogodą i prace musiały poczekać na sprzyjające warunki atmosferyczne. W drugiej połowie maja prace ruszyły pełną parą.

Dzięki współpracy z partnerami w projekcie - Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach oraz życzliwości Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach udało się zrealizować pierwszy etap prac. Przygotowano teren pod pole do minigolfa - zamontowano obrzeża betonowe, zagęszczono teren pod stanowiska do gry. W piątek zostały już zamontowane urządzenia do gry, a w sobotę odbyły się prace wykończeniowe, które wykonali wolontariusze. W ostatnim etapie prac planowanych na koniec maja partner szkoły w projekcie zamontuje ogrodzenie.

Uroczyste otwarcie jedynego w powiecie wałbrzyskim pola do minigolfa przy PSP 6 w Boguszowie – Gorcach odbędzie się w drugiej połowie czerwca.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group