Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3604
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Władze Boguszowa–Gorc spotkały się z mieszkańcami Kuźnic

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 8:24
Aktualizacja: 8:31
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Władze Boguszowa–Gorc spotkały się z mieszkańcami Kuźnic
Fot. Miasto Boguszów–Gorce/facebook
4 kwietnia, w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań Zastępcy Burmistrza Boguszowa – Gorc z mieszkańcami – tym razem z mieszkańcami Kuźnic.

Na spotkanie przyszli mieszkańcy „żywo” zainteresowani miejscem swojego zamieszkania oraz problemami, z którymi często borykają się od lat.

Podczas spotkania poruszono wiele istotnych tematów. Obecni przedstawiciele władz: Z-ca Burmistrza Miasta Boguszowa – Gorc Sebastian Drapała, Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Iwona Frankowska, Komendant Straży Miejskiej oraz Przedstawiciel Policji, odnieśli się do zgłaszanych przez mieszkańców problemów.

Wśród niepokojących spraw znalazły się między innymi: problem nielegalnego wysypiska śmieci oraz składowanie dużej ilości zagrażających zdrowiu odpadów chemicznych. Komendant Straży Miejskiej wraz z Z-cą Burmistrza podjęli już odpowiednie kroki i działania zmierzające ku wyeliminowaniu trujących odpadów. Zapewnienie bezpieczeństwa oraz dobrych warunków do życia mieszkańców jest priorytetowym zadaniem i celem włodarzy miasta, dlatego sprawa znajduje się w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Wciąż duży problem stanowią złe stany lokalnych dróg. Szczególnie uciążliwe okazały się: ulica Królowej Jadwigi, gdzie niebezpiecznym miejscem jest także kładka, którą przemieszczają się dzieci idąc do szkoły oraz ulica Kopernika od numeru 22 do 30, gdzie mieszkańcy przy większych opadach niestety muszą brodzić w błocie.

Niezwykle ważnym tematem, budzącym wiele emocji, stała się sprawa bezpieczeństwa mieszkańców – podpalenia traw, rysowanie samochodów, źle usytuowane miejsca parkingowe, zatoczki, brak niektórych znaków sprawiają wiele problemów. Mieszkańcy zostali zapewnieni o podjęciu działań zmierzających ku poprawie bezpieczeństwa. Zastępca Burmistrza poinformował również o zabezpieczeniu dodatkowych środków na poprawę jakości oświetlenia na terenie Kuźnic oraz stanu dróg w najbardziej newralgicznych miejscach. Wicestarosta Powiatu zobowiązała się do interwencji w sprawie dróg i budowy fragmentu chodnika ze środków Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

Istotną sprawą poruszoną w trakcie spotkania była także propozycja wprowadzenia szczepionek dla dziewczynek przeciwko rakowi szyjki macicy (wirus HPV) oraz szeroko pojętej profilaktyki w tym zakresie.
– Inwestycja w dzieci jest zawsze ważną i przyszłościową inwestycją, na pewno pochylę się nad tym tematem – mówił Zastępca Burmistrza Sebastian Drapała.

W trakcie rozmów poruszono kwestię utrzymania dróg i chodników oraz sprzątania na terenie miasta. Z informacji burmistrza mieszkańcy dowiedzieli się, że urzędnicy zajęli się już tym tematem i w niedługim czasie problem powinien zniknąć.
- Ogromnie cieszy nas fakt, że mieszkańcy dość licznymi grupami przychodzą na spotkania, pytają, rozmawiają, zgłaszają swoje problemy. To niezwykle ważne, aby działać wspólnie na rzecz całego miasta - mówią inicjatorzy spotkania.

Twoja reakcja na artykuł?

9
47%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
8
42%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group