Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2304
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Włamanie do szatni to tylko jeden z grzechów

Poniedziałek, 8 listopada 2010, 15:12
Aktualizacja: Wtorek, 9 listopada 2010, 11:29
Autor: red
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do pomieszczeń piwnicznych, adaptowanych czasowo na szatnię ubraniową dla pracowników jednej z firm budowlanych.

Funkcjonariusze I komisariatu w Wałbrzychu zatrzymali przy ulicy Makuszyńskiego w Wałbrzychu dwóch mężczyzn w wieku 26 i 44 lat podejrzanych o to, że kilkanaście minut wcześniej włamali się do pomieszczeń piwnicznych, adaptowanych czasowo na szatnię dla pracowników jednej z firm budowlanych. Mężczyźni ukradli z szatni odzież oraz inne przedmioty o wartości ponad 2200 złotych.

Policjantom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. Przy starszym z zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli telefon komórkowy pochodzący z kradzieży. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że zatrzymany duet ma na swoim koncie dużo więcej grzechów. Stróże prawa z I komisariatu udowodnili mężczyznom popełnienie dziewięciu innych czynów – dwóch włamań i siedmiu kradzieży. Przestępczy duet działał od około dwóch miesięcy na terenie całego miasta. Szczególnie upodobali sobie rejony targowisk, hipermarketów i parkingów sklepowych. Aktualnie stróże prawa muszą ustalić wysokość strat spowodowanych działalnością zatrzymanych oraz dotrzeć do wszystkich pokrzywdzonych.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group