Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Włamywacz zatrzymany

Wiadomości: Region
Środa, 19 września 2012, 12:13
Aktualizacja: 17:07
Autor: opr.red.
Fot. red.
26–letni mieszkaniec Boguszowa Gorc włamał się do jednego z wałbrzyskich lombardów skąd skradł 4 złote łańcuszki wartości 60 tysięcy złotych. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Wałbrzychu wczoraj zatrzymali włamywacza i odzyskali w całości skradzione mienie.

Trzy dni temu wałbrzyska policja otrzymała informację, że ktoś włamał się do jednego z lombardów w mieście i skradł 4 złote łańcuszki. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na kwotę 60 tysięcy złotych.

Policjanci z grona podejrzanych wytypowali sprawcę włamania. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Boguszowa Gorc. Wczoraj został zatrzymany. Ujawniono przy nim jeden z łańcuszków. Podczas przesłuchania 26-latek wskazał osoby, którym sprzedał kolejne trzy łańcuszki. Paserami okazali się 25 i 27-letni mężczyźni. Mienie w całości odzyskano.

Prokurator zastosował wobec sprawcy włamania dozór policyjny, a na poczet kary zabezpieczono od niego 8 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za przestępstwo paserstwa do 5 lat więzienia.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group