Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2343
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Włamywał się z głodu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 18 marca 2010, 12:34
Aktualizacja: 12:36
Autor: red
27–letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów tłumaczył, że ukradł wędliny, bo był głodny.

Policjanci zatrzymali 27-latka w miejscu jego zamieszkania. Mężczyzna był podejrzewany o włamanie do jednego ze sklepów mięsnych przy ulicy Andersa w Wałbrzychu.

Sprawca włamania ukradł z tego sklepu m.in. wędliny, przetwory mięsne oraz czujniki ruchu i urządzenie alarmowe wraz ze sterownikiem. Kiedy domyślił się, że policjanci wpadli na jego trop, chciał pozbyć się skradzionych rzeczy. Wtedy wpadł na bardzo nietypowy pomysł. Zaczął po prostu wyrzucać wędliny przez okno. Jednak policjanci zabezpieczyli skradzione rzeczy. W trakcie prowadzenia czynności procesowych okazało się, że 27-latek jest sprawcą siedmiu innych włamań. Upodobał sobie sklepy mięsne i spożywcze. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i opowiedział funkcjonariuszom ze szczegółami o przebiegu poszczególnych włamań. Z zeznań zatrzymanego wynika, że do kradzieży zmusiła go trudna sytuacja życiowa i do popełnienia przestępstw posunął się tylko dlatego, że był głodny. Część skradzionych przedmiotów udało mu się sprzedać lub wymienić na alkohol czy papierosy.

Mężczyzna jest bardzo dobrze znany stróżom prawa, bowiem był już wcześniej karany, a więc działał w warunkach powrotu do recydywy. Teraz grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group