Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6452
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Własny biznes nie jest dla wybranych

Czwartek, 15 września 2016, 6:45
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Własny biznes nie jest dla wybranych
Fot. red
Za ponad 10 milionów złotych Sudecki Inkubator Przedsiębiorczości w Wałbrzychu, wesprze ponad 250 nowych firm. Każdy nowy przedsiębiorca może otrzymać w ramach projektu pomoc sięgającą nawet 40 000 złotych.

Właśnie rusza rekrutacja do projektu, współfinansowanego z funduszy unijnych pn. Własny biznes nie jest dla wybranych.
– To kompleksowy program wspierający tworzenie oraz działalność na rynku jednoosobowych działalności gospodarczych. Projekt realizowany jest w szerokim partnerstwie podmiotów z dwóch sektorów- mówi Arkadiusz Czocher prezes stowarzyszenia Forum Aktywności Lokalnej w Wałbrzychu.

W skład partnerstwa wchodzą 3 organizacje pozarządowe oraz Powiatowe Urzędy Pracy z Wałbrzycha, Kłodzka oraz Ząbkowic Śląskich. O dotacje na uruchomienie własnej firmy mogą starać się osoby niepracujące z terenu 10 dolnośląskich powiatów.
– Takie osoby muszą być zameldowane, przynajmniej tymczasowo, na terenie powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego, wałbrzyskiego ziemskiego, ząbkowickiego, jaworskiego, jeleniogórskiego ziemskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, lub złotoryjskiego- mówi Czocher.

Uczestnicy projektu z najlepszymi pomysłami na własny biznes otrzymają do 20 000 złotych na zakupy niezbędne do uruchomienia ich firmy, zwrot kosztów wydatkowanych na składki ZUS oraz wsparcie szkoleniowo-doradcze przez pierwsze 12 miesięcy działalności nowej firmy.
– Nie ma większych ograniczeń związanych z zakupami do firmy. Muszą one być niezbędne do jej działania na rynku gospodarczym oraz muszą być kupowane za rynkowe ceny- mówi koordynatorka projektu z ramienia Forum Aktywności Lokalnej.

Dowolny jest także rodzaj planowanej do uruchomienia działalności. Najważniejsze, aby firma utrzymała się na rynku i miała szanse na rozwój swoich produktów i usług. Szczegółowe informacje na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz zasad udzielania dotacji na założenie własnej firmy uczestnicy dotowanego przez Unię Europejską projektu otrzymają podczas szkoleń z ekspertami.
Osoby zainteresowane otrzymaniem bezzwrotnych dotacji, mogą już dzisiaj skontaktować się z Sudeckim Inkubatorem Przedsiębiorczości w Wałbrzychu pod numerem telefonu 74 8480100 i sprawdzić szczegółowe warunki udzielania wsparcia projektowego.
– To jedna z ostatnich, takich okazji na otrzymanie bezzwrotnego wsparcia na uruchomienie własnego biznesu- mówi Arkadiusz Czocher. - Unia Europejska preferuje raczej tzw. instrumenty zwrotne, czyli na przykład pożyczki, i raczej takich form wsparcia powinniśmy się przede wszystkim spodziewać w najbliższych latach - dodaje dyrektor Sudeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group