Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5667
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wniosek radnego Langera

Wtorek, 30 marca 2021, 6:33
Autor: red
Wałbrzych: Wniosek radnego Langera
Fot. red
Prezentujemy treść wnioski radnego miejskiego Jerzego Langera skierowany do Romana Szełemeja – Prezydenta Wałbrzycha i Marii Romańskiej – Przewodniczącej Rady Miejskiej Wałbrzycha, o zwołanie posiedzenia Rady Miejskiej w celu zmiany uchwały RM w sprawie zarządzenia wyborów do rad wspólnot samorządowych.

Pani Maria Romańska
Przewodnicząca Rady Miejskiej Wałbrzycha

Pan Roman Szełemej
Prezydent Wałbrzycha

Składam wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej Wałbrzycha w celu zmiany uchwał podjętych podczas XXXII Sesji Rady Miejskiej ws. zarządzenia wyborów do rad wspólnot samorządowych.

Uzasadnienie:
W związku z dramatycznym wzrostem przypadków zachorowań na COVID-19 oraz otrzymaną informacją od Pana Romana Szełemeja Prezydenta Wałbrzycha oraz Pani Joanny Stypułkowskiej Sekretarza Miasta, że wybory do rad wspólnot samorządowych nie odbędą się w zaplanowanym terminie, powyższy wniosek ma pełne uzasadnienie.

Wczorajsze informacje o wzroście zachorowań na Dolnym Śląsku i że największy wzrost zachorowań na COVID-19 notuje się w Wałbrzychu są wystarczającym powodem powstrzymania działań osób zainteresowanych wyżej wymienionymi wyborami.

Ponieważ wiele osób zwracało się do mnie, jako radnego, z zapytaniami w tej sprawie, przekazywałem im informację otrzymaną od Pana Prezydenta i Pani Sekretarz. Jedynym obecnie wyjściem, aby uniknąć ewentualnych odwołań i zaskarżeń decyzji Rady jest pilne poinformowanie mieszkańców Wałbrzycha o zmianie terminu tych wyborów. Tym bardziej, że wprowadzone podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zmiany w statutach rad wspólnot samorządowych, przewidują taką sytuację i gwarantują obecnym członkom rad możliwość wykonywania swoich funkcji do czasu wyboru nowego składu tych rad.

Jerzy Langer

Twoja reakcja na artykuł?

10
30%
Cieszy
8
24%
Hahaha
4
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
11
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group