Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6408
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Woda dla psa

Piątek, 5 sierpnia 2022, 7:33
Aktualizacja: 8:15
Autor: red
Wałbrzych: Woda dla psa
Fot. użyczone
Pod takim hasłem radny Rady Miejskiej Anatol Szpur przeprowadził działanie, którego celem było postawienie w wielu miejscach Nowego Miasta i Starego Zdroju blisko 40 misek z wodą dla psów. Wszystko po to, aby ulżyć w upały pupilom towarzyszącym swoim właścicielom.

Akcja rozdania misek z wodą miała miejsce 4 sierpnia - w dniu, w którym na termometrach temperatura powietrza przekraczała 30 stopni Celsjusza. Radny sam z własnych środków zakupił miski, a następnie wraz z Januszem Sawryczem, działaczem Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój, roznieśli je w dzielnicach Nowe Miasto i Stary Zdrój.

- Zakupiłem i rozstawiłem razem z Januszem Sawryczem z RWS Stary Zdrój około 40 misek z wodą dla psów przy lokalach handlowych oraz uczęszczanych obiektach w dzielnicach Nowe Miasto i Stary Zdrój. Dziękuję wszystkim, którzy przystali na pomysł i proszę, by miski były zawsze pełne świeżej wody - apeluje radny Anatol Szpur. - Należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu naszych pupili podczas upałów.

Warto wspomnieć, że ciało psów w około siedemdziesięciu procentach składa się z wody. Dlatego absolutnie podstawową kwestią, o której bezwzględnie musimy pamiętać, jest stały dostęp do świeżej, chłodnej wody, do której podczas upałów możemy dorzucić kilka kostek lodu. Jedyną naturalną możliwością psa, aby się schłodzić, jest ziajanie, a więc zimna woda, którą może wypić. Nie tylko doskonale gasi ona pragnienie, ale i stanowi dla niego niezastąpione wsparcie w obniżaniu temperatury ciała. Warto również wspomnieć, że upały są niebezpieczne, zwłaszcza dla bardzo młodych i starszych psów, które odczuwają w tym czasie wyjątkowo silny dyskomfort.

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
2
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group