Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2269
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wodne szaleństwo

Piątek, 22 października 2010, 19:02
Aktualizacja: 19:04
Autor: red
Wałbrzych: Wodne szaleństwo
Fot. użyczone
W najbliższą sobotę 23 października odbędzie się wycieczka do Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach dla społeczników i ich dzieci, jak również mieszkańców z dzielnic Podgórza i Nowego Miasta.

W wycieczce udział wezmą przede wszystkim dzieci i ich rodzice, którzy na co dzień pomagają wolontarystycznie we Wspólnotach Samorządowych oraz mieszkańcy, którzy wspierają działania tych dwóch jednostek. Dzieci z Podgórza i Nowego Miasta będą mogły korzystać z basenu rekreacyjnego, zewnętrznej zjeżdżalni i jacuzzi. W wycieczce udział weźmie 50 osób wraz z opiekunami.

Organizatorem wycieczki są: Wiceprzewodniczący Rady Wspólnoty Samorządowej Podgórze, Stary i Nowy Glinik Krzysztof Gołosz oraz Dariusz Mrozicki - Przewodniczący Rady Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto w Wałbrzychu.

- Podstawowym celem wyjazdu na basen jest nauka pływania, kształtowanie nawyków prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, systematyczności i pracowitości. Dodatkowo wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych, wyrównanie szans dzieci i młodzieży z różnych obszarów miasta Wałbrzycha oraz agitacja sportowa na rzecz zdrowego trybu życia - twierdzi Krzysztof Gołosz, zastępca przewodniczącego Wspólnoty Samorządowej z Podgórza.

Dzieci będą pod stała opieką od momentu wejścia do autobusu aż do powrotu do domu.

- Przewidujemy spodziewane efekty, czyli nabycie umiejętności pływania, kontakty dzieci z różnych szkół i dzielnic, naukę czynnego spędzania czasu wolnego. Dzięki temu wyjazdowi dzieci będą zdrowsze, bardziej zahartowane, odważniejsze – to wszystko możemy osiągnąć - informuje Dariusz Mrozicki, szef Rady z Nowego Miasta.

To dopiero pierwsza inicjatywa basenowa, ale już wiemy, że w nowym roku Rady planują kolejną. Wszystko to jednak nie byłoby możliwe bez sponsorów, choćby takich jak Waldemar Hordyski, właściciel firmy P.H.U. IKAR, który zapewnia bezpłatny dowóz autokarem dzieci na miejsce.

Zbiórka osób na wyjazd odbędzie się w dwóch punktach - na Podgórzu w okolicy kościoła przy ul. Poznańskiej o godz. 8.00 i na Nowym Mieście przy lokalu Rady, przy ul. Piłsudskiego 102 o godzinie 8.15.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group