Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3862
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wojewoda ma wątpliwości w sprawie przymusowych szczepień

Środa, 12 maja 2021, 7:27
Aktualizacja: 8:39
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Wojewoda ma wątpliwości w sprawie przymusowych szczepień
Fot. DUW
Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski w programie TVP 3 Wrocław wyraził swoją opinię na temat uchwały Rady Miejskiej Wałbrzycha dotyczącej wprowadzenia przymusowych szczepień przeciwko koronawirusowi.

Uchwała ta powszechnie budzi wiele wątpliwości. Antyszczepionkowcy protestowali nawet pod domem prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Na forach internetowych pojawiło się również mnóstwo komentarzy i opinii i spora ich część bardzo negatywnie ocenia inicjatywę prezydenta Wałbrzycha i radnych miejskich. Wojewoda ma teraz czas do końca maja, by zakwestionować ewentualnie zapisy tej uchwały.
- Nadzór prawny rekomenduje mi rozstrzygnięcie - tłumaczy Wojewoda. - W tym przypadku, wydaje mi się, że to uchwała, która przekracza zakres kompetencji rady miejskiej. Zwróciliśmy się do prezydenta Wałbrzycha, by wyjaśnił, w jaki sposób chciałby dokonywać egzekucji tego prawa. Na wszystkie tego typu inicjatywy patrzę z przychylnością, ale dużo lepszą metodą jest system zachęt. Liczę na delikatną presję pracodawców, żeby ich pracownicy byli bezpieczni i w razie ewentualnej następnej fali, nie doprowadzili do sytuacji, że firma przestanie działać. Władze Wałbrzych są za bardziej metodami restrykcyjnymi, ale więcej można osiągnąć po dobroci niż siłą.

Źródło: "Rozmowa Faktów" TVP 3

Twoja reakcja na artykuł?

4
16%
Cieszy
5
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
10
40%
Złości
5
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group