Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wojewoda unieważnił uchwałę o obowiązkowych szczepieniach

Środa, 19 maja 2021, 13:31
Aktualizacja: 13:34
Autor: red
Wałbrzych: Wojewoda unieważnił uchwałę o obowiązkowych szczepieniach
Fot. red
Wałbrzyska uchwała o obowiązkowych szczepieniach niezgodna z przepisami.

Dziś Jarosław Obremski - Wojewoda Dolnośląski w czasie briefingu prasowego przedstawił rozstrzygnięcie nadzorcze w sprawie wałbrzyskiej uchwały mówiącej o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień na terenie miasta.

- Regulacje porządkowe przyjmowane przez rady gmin nie mogą być regulacjami, które są w kompetencjach państwa – oświadczył Wojewoda. - Niestety Rada Miejska Wałbrzycha zachowuje się trochę jak parlament, a nie jak rada miejska. Mimo dużych sukcesów Wałbrzycha nie jest to jeszcze miasto-państwo. Polska w konstytucji określana jest jako państwo unitarne, czyli nie ma możliwości - oprócz tego co jest delegowane na poziom rad miejskich - tworzenia odrębnych przepisów prawa.
- Uchwała jest nieważna. Jej intencje były dobre, ale wykonanie fatalne i niezgodne z prawem. Nie pierwszy raz z resztą - podobnie było z zakazem plastiku na terenie Wałbrzycha. Tego rodzaju decyzji nie podejmują wójtowie, burmistrzowie, prezydenci czy rady gmin, a jak mówił wojewoda - Wałbrzych nie jest miastem-państwem na wzór Singapuru. Kompetencje w tym zakresie należą do polskiego rządu - Ministra Zdrowia i Premiera. Tak powinno pozostać, abyśmy uniknęli prawnej anarchii, co dziś potwierdził Wojewoda Dolnośląski - podsumowuje wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

Twoja reakcja na artykuł?

29
45%
Cieszy
7
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
3%
Smuci
22
34%
Złości
4
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group