Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5831
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wojewoda wskazuje błędy

Środa, 1 czerwca 2022, 14:20
Autor: PAW
Wałbrzych: Wojewoda wskazuje błędy
Fot. red
Nadzór prawny Wojewody Dolnośląskiego zakwestionował niektóre zapisu uchwały Rady Miejskiej Wałbrzycha dotyczące gospodarowania odpadami.

Do Urzędu Miasta w Wałbrzychu w kwietniu tego roku wpłynęło pismo od Wojewody, który na 5 stronach odnosi się do uchwały Rady Miejskiej Wałbrzycha i wytyka pewne nieprawidłowości. Chodzi o to, że, zdaniem Wojewody, Rada Miasta nie ma delegacji prawnej, żeby tak szczegółowe zapisy dotyczące gospodarowania odpadami znajdowały się w uchwale. Urząd Miasta jeszcze w kwietniu odniósł się do tych zarzutów i argumentów Wojewody w 13-stronnicowym piśmie.

- W tym piśmie uzasadnialiśmy nasze decyzje odnośnie gospodarki odpadami - mówi Wiesław Sójka z wałbrzyskiego ratusza. - Z niektórymi argumentami i sugestiami się zgadzamy i mamy na to 3 miesiące, aby się do tego dostosować i zmienić.

Sporną kwestię stanowiły np. gaśnice, które nie są przyjmowane przez wałbrzyskie PSZOK-i i tak nadal pozostanie. W innych punktach Wojewoda zakwestionował niektóre zapisu uchwały i 28 kwietnia wydał rozstrzygnięcie. Dotyczy ono konkretnych zapisów wałbrzyskiej uchwały. Chodzi o to, że uchwała nie bierze pod uwagę przyjmowania takich oto przedmiotów czy elementów na PSZOK-i:

- w PSZOK-u nie są przyjmowane następujące rodzaje odpadów: części samochodowe (zderzaki, elementy karoserii)
- opony z pojazdów ciężarowych
- odpady w nieszczelnych opakowaniach
- odpady nieoznaczone bez możliwości ich identyfikacji bez etykiet.

- Przeprowadzono analizę prawną i postanowiliśmy wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na rozstrzygnięcie podjęte przez Wojewodę. Uważamy, że nasze zapisy są przemyślane - dodaje Wiesław Śójka.

Twoja reakcja na artykuł?

8
17%
Cieszy
22
47%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
8
17%
Złości
8
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group