Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego spotkał się w sprawie „złotego pociągu”

Poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 14:36
Aktualizacja: Wtorek, 1 września 2015, 7:32
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego spotkał się w sprawie „złotego pociągu”
Fot. DUW
Dziś w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Posiedzenie zwołane zostało przez Wojewodę Dolnośląskiego na wniosek Prezydenta Wałbrzycha w związku ze złożeniem zawiadomienia o znalezieniu pociągu pancernego z czasów II wojny światowej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne oraz inspekcji wojewódzkich.

Wojewoda Dolnośląski podczas spotkania z mediami po posiedzeniu zespołu zaapelował o zaniechanie poszukiwań na własną rękę. Tomasz Smolarz zaznaczył, że dotychczasowe doniesienia na temat znaleziska należy traktować z dużą rezerwą. W zabezpieczeniu terenu wskazanego we wniosku będą uczestniczyć Policja, Staż Leśna oraz Służba Ochrony Kolei z uwagi na potencjalne zagrożenie dla osób postronnych.

Wojewoda poinformował, iż jeszcze dziś na wniosek Prezydenta Wałbrzycha zwróci się do Ministra Obrony Narodowej o uruchomienie wojska w celu rozpoznania terenu wskazanego we wniosku.

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group