Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3536
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kamienna Góra: Wojna Polsko – Cygańska

Czwartek, 9 kwietnia 2009, 12:50
Aktualizacja: 12:51
Autor: stud
Jedni straszyli pistoletem, drudzy wojną, czyli konfliktu Polsko – Romskiego ciąg dalszy. Na szczęście nie doszło do tragedii, po za tym, że dwóch Polaków może trafić do więzienia nawet na 12 lat.

Kamiennogórscy policjanci wyjaśniają kłótnie Polaków z Cyganami, w czasie której miało dojść do użycia broni. Dwie Cyganki twierdzą, że zostały napadnięte przy ulicy Rybnej. Z ich relacji wynika, że jeden z mężczyzn przystawił kobiecie do głowy broń. Domagał się, by mu oddała telefon komórkowy, który rzekomo kilka dni wcześniej inny młody Rom zabrał 10-letniej dziewczynce. Później zabrał jej komórke.
Inaczej całą sytuację widzą mężczyźni. Według nich, to jeden z Cyganów straszył ich nożem. Groził „wojną polsko-cygańską”, a oni domagali się tylko zwrotu telefonu. Dzięki szybkiej interwencji policji udało się jednak uniknąć eskalacji agresji. Funkcjonariusze wyjaśniają całą sprawę.
Wiadomo już, że kobiety narodowości romskiej, które zostały zaatakowane, tego telefonu nie miały. Wiarygodność ich historii ze zostały napadnięte i straszone bronią potwierdza to, że policjanci znaleźli pistolet w mieszkaniu sprawców. Na szczęście nie była to broń palna, tylko pistolet pneumatyczny. Mężczyźni, którzy mieli straszyć pistoletem, byli pijani. Zostali zatrzymani, a gdy wytrzeźwieli przesłuchani i doprowadzeni do prokuratury. Prokurator przedstawił im zarzut rozboju z użyciem broni. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group