Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4053
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Wójt Gminy Walim wyróżniony odznaką „Za Opiekę nad zabytkami”

Poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 11:39
Autor: opr.red.
Walim: Wójt Gminy Walim wyróżniony odznaką „Za Opiekę nad zabytkami”
Fot. użyczone/www.walim.pl
Na Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim, odbyła się XL Sesja Rady Gminy Walim. Głównym tematem było podsumowanie działalności Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Poruszono również kwestie dotyczące otwarcia sezonu turystycznego w naszej gminie. Niezwykle miłym wydarzeniem było wręczenie Wójtowi Gminy Walim Adamowi Hausmanowi odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Za opiekę nad zabytkami”. Odznaczenie w imieniu Ministra, wręczyła Pani Barbara Nowak – Obelinda Wojewódzki Konserwator Zabytków

Pani Konserwator serdecznie podziękowała w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wójtowi Gminy Walim i Radzie Gminy za to, że obiekt jest publiczny, że obiekt jest systematycznie remontowany, co poprawia jego stan techniczny, chociaż nie zmienia wizerunku zewnętrznego, pozostawiając zamek autentycznym.

Obiekt jest rekonstruowany, ale zachowuje swój charakter. Barbara Nowak – Obelinda podkreśliła – Zamek Grodno promieniuje przykładem, który świeci na cały Dolny Śląsk, a może i Polskę, co zostało docenione przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i jest doceniane, ponieważ od momentu przejęcia przez Gminę Walim, obiekt jest wspomagany dotacjami.

Wójt Gminy Walim Adam Hausman, przyjmując odznakę powiedział, że odznaczenie przyjmuje w imieniu swoim, ale także Rady Gminy Walim i mieszkańców. Docenił również pracę inspektora nadzoru Pana Jana Rudnickiego. Jak podkreślił Wójt Adam Hausman – tylko wspólna praca wszystkich tych osób mogła wpłynąć na tak znamienite efekty, jakie dziś widać na Zamku Grodno.

Przypominamy – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznaje odznakę „Za opiekę nad zabytkami” osobom zasłużonym w sprawowaniu ochrony zabytków i opieki nad zabytkami.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group