Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 3628
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wojtek Mazolewski quintet w A’propos

Poniedziałek, 28 lutego 2011, 7:10
Aktualizacja: 7:11
Autor: Sven
Wałbrzych: Wojtek Mazolewski quintet w A’propos
Fot. Sławomir Pawlik
Koncert promujący płytę „Smells Like Tape Spirit" firmowaną przez Wojtka Mazolewskiego przyciągnął do A’propos sporą grupę miłośników jazzu.

W wywiadzie dla portalu Popupmusic Wojtek Mazolewski powiedział, że muzyka na płytę „Smells Like Tape Spirit" powstawała w Borach Tucholskich, na Półwyspie Helskim i na Kaszubach, gdzie artysta „ładował baterie” i dochodził do równowagi psychicznej i fizycznej:
– Muzyka, która powstała, jest naturalna i przestrzenna, mocno osadzona w tych miejscach. To bardzo korzenne i ludyczne dźwięki, które są na tej płycie przedstawione bardzo współcześnie, ale mam nadzieję, że nadal są wyczuwalne.

Płyta jest wyjątkowa jeszcze dlatego, że nagrano ją analogowo przy pomocy magnetofonów szpulowych, metodą stosowaną w latach sześćdziesiątych XX wieku. Za to wydana została na wskroś nowocześnie. Można ją kupić na stronie artysty w postaci plików dźwiękowych.

W klubie A’propos zespół wystąpił w składzie: Oscar Torok – trąbka (Słowacja), Marek Pospieszalski – saksofon, Joanna Duda – fortepian, Jerzy Rogiewicz – perkusja, Wojtek Mazolewski – kontrabas

Usłyszeliśmy między innymi: „Planetę guzików”, „Kaczeńce”, „Gwiazdę z Pragi”, „Przewóz osób”, „Księżniczkę numer 9 i 10” i oczywiście utwór tytułowy - „Smells Like Tape Spirit".

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group