Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2158
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wójtowie i burmistrzowie utworzyli komitet wyborczy

Poniedziałek, 4 lutego 2013, 12:34
Aktualizacja: 23:11
Autor: PAW
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wójtowie i burmistrzowie utworzyli komitet wyborczy
Fot. PAW
Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Powiat jako pierwszy zaprezentował swój program odnośnie wyborów do Rady Powiatu Ziemskiego, które odbędą się 24 marca.

Założycielami KWW Nasz Powiat są: Tadeusz Wlaźlak - burmistrz Szczawna-Zdroju, Adam Hausman – wójt gminy Walim, Adam Górecki – wójt gminy Czarny Bór, Waldemar Kujawa – burmistrz Boguszowa-Gorc, Leszek Orpel – burmistrz Jedliny-Zdroju, Andrzej Laszkiewicz – burmistrz Mieroszowa, Roman Głód – pełnomocnik wyborczy KWW Nasz Powiat, reprezentant gminy Głuszyca oraz Piotr Bryk – pełnomocnik finansowy KWW Nasz Powiat, reprezentant gminy Stare Bogaczowice.
- Bazujemy na naszym doświadczeniu w pracy samorządowej – mówi Leszek Orpel. - Wspólnie doszliśmy do wniosku, że tylko dzięki połączeniu sił i współpracy możemy osiągnąć sukces i decydować o losach naszego powiatu.

Założyciele KWW Nasz Powiat opierają swój program wyborczy na 5 filarach:

1.Transport i komunikacja: - To dla nas priorytet. Chcemy dążyć do tego, by Powiat wyremontował drogi, a następnie przekazywał je poszczególnym gminom. To zabieg, który przyniesie korzyść obu stronom – mówi Waldemar Kujawa. - Chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, że autobusy komunikacji miejskiej z Wałbrzycha będą dojeżdżały do wszystkich gmin w Powiecie Ziemskim. Do tego potrzebna jest jednak współpraca.

2.Administracja: - Urząd powinien być tani i przyjazny dla mieszkańców – mówi Adam Górecki. - Proponujemy redukcję etatów członków zarządu z 5 do 2 etatów, a liczbę stanowisk kierowniczych z 14 do 8 etatów. Uważamy ponadto, że gminy powinny mieć większe kompetencje.

3.Bezpieczeństwo: - Chodzi nam głównie o to, by na ulicach naszych gmin widać było więcej patroli policyjnych, a także chcemy wspierać działania zmierzające do zmniejszenia bezrobocia i utworzenia schroniska dla zwierząt – mówi Leszek Orpel.

4.Promocja: - Mamy uzdrowiska, a część gmin jest nastawionych na turystykę. Należy promować zalety naszego powiatu i promować go w kraju i nie tylko – mówi Adam Hausman. - Dlatego też m.in. przystąpimy do Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej.

5.Społeczeństwo obywatelskie: - Chcemy blisko współpracować z organizacjami pozarządowymi, a jest ich w naszym powiecie około140 – mówi Leszek Orpel. - Przekażemy na realizowanie zadań przez te organizacje znacznie większe środki finansowe niż miało to miejsce dotychczas. Chcemy również zająć się problemem ludzi starszych.

Jak podkreślili wszyscy uczestnicy konferencji, zależy im na wysokiej frekwencji podczas tych wyborów, choć zdają oni sobie sprawę, że będzie to trudne zadanie.
- Różnimy się od innych komitetów wyborczych, bo my swoim doświadczeniem i nazwiskami firmujemy ten program i uważamy, że jest on jak najbardziej możliwy do zrealizowania – mówi Leszek Orpel.

KWW Nasz Powiat nie ma jeszcze gotowej listy wyborczej. Ma na to czas do 22 lutego. Jednak prowadzone są rozmowy z konkretnymi osobami, które mają wystartować z listy KWW Nasz Powiat. Mają to być nazwiska znane i te mniej znane. Komitet chce wystawić 34 kandydatów, a więc komplet i liczy, że uda się mu do Rady Powiatu Ziemskiego wprowadzić taką liczbę radnych, która pozwoli samodzielnie kierować pracami Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group