Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 5007
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WOK pozyskuje środki

Czwartek, 23 września 2021, 9:24
Autor: red
Wałbrzych: WOK pozyskuje środki
Fot. WOK Wałbrzych
WOK skutecznie zdobywa kasę na kulturę! Do końca sierpnia to blisko 130 tysięcy złotych.

Blisko 130 tysięcy złotych zdobył Wałbrzyski Ośrodek Kultury przy współudziale Stowarzyszenia WOK – więcej o kulturze od początku roku do końca sierpnia. To średnio 16 tysięcy miesięcznie! Pracownicy ośrodka skutecznie walczą o zewnętrzne pieniądze na różnego rodzaju projekty.

O pieniądze walczą: Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie WOK – więcej o kulturze, które zostało powołane by uatrakcyjnić ofertę zajęć, warsztatów i wydarzeń kulturalnych w mieście. Stowarzyszenie szuka wsparcia tam, gdzie nie może robić tego Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Największe wsparcie w okresie ostatnich ośmiu miesięcy to kwota 30 tysięcy złotych z Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. Dzięki tej kasie zorganizowano m.in. kolorowy festyn w Parku Rusinowa, obecnie trwa cykl spotkań związanych z poznawaniem i rozwijaniem własnej osobowości, a w planach są jeszcze wystawa fotografii Piaskowej Góry z drona czy warsztaty muzyczno-aktorskie.

Ponad 25 tysięcy złotych WOK pozyskał stając do przetargu ogłoszonego przez Fundację Edukacji Europejskiej w ramach projektu RPO pod nazwą Akademia Przedszkolaka. Akademia Przedszkolaka trwała od lutego do lipca. W tym samym czasie, kwotę także ponad 25 tysięcy złotych zdobyło Stowarzyszenie WOK – więcej o kulturze i udało się zorganizować zajęcia rękodzieła.

Kolejna kwota to łącznie 25 tysięcy złotych na organizację kina plenerowego, z czego WOK otrzymał 15 tysięcy złotych z grantu Piast Wspiera Region, organizowanego przez firmę Carlsberg Polska. Stowarzyszenie WOK - więcej o kulturze zdobyło 10 tysięcy złotych w otwartym konkursie ofert, ogłoszonym przez miasto Wałbrzych. Zorganizowano ponad dwadzieścia projekcji na terenie Wałbrzycha i Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Stowarzyszenie zdobyło także 13 tysięcy złotych na nagranie i wydanie płyty Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych, 5 tysięcy na organizację Dolnośląskiego Festiwalu Ognia, blisko 4 tysiące na projekt „Ptasie radio” i 5 tysięcy na projekt „Zielono mi”.

Za 5 tysięcy złotych, które WOK pozyskał z Fundacji Santander Banku powstaje zielony korytarz w ośrodku na terenie Starej Kopalni i punkt adopcji roślin.

- Wszystkie projekty, na których realizację udaje się zdobyć zewnętrzne finansowanie, wzbogacają ofertę Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Gdy tylko nadarza się sytuacja, szukamy nowych możliwości – przyznaje Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group