Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4480
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WOŚP grała też w Galerii Victoria w Wałbrzychu

Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 11:27
Aktualizacja: 20:12
Autor: Sven
Wałbrzych: WOŚP grała też w Galerii Victoria w Wałbrzychu
Fot. Sławomir Pawlik
W Galerii Victoria grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ryk silników, w tym Fiata 126 p, licytacje, tańce na lodzie i wolontariusze z wypełniającymi się puszkami.

Wielu chętnych przyciągnęła na parking pod Victorią szansa zostania pilotem rajdowym. Praktycznie bez przerwy słychać było ryk silników rajdówek kierowców Wałbrzyskiego Automobilklubu. Kierowali nimi: Michał Matuszyk- BMW- Wicemistrz Polski Górskich Samochodowych Mistrzostw Okręgu, Karol Zajączkowski - Renault Clio oraz Krzysztof Babisz - Fiat 126p - kierowcy rajdowi Dolnośląskich Mistrzostw Okręgu.

W holu galerii odbywały się licytacje oraz występy taneczne, przyciągające za każdym razem sporą widownię. Nic dziwnego, piękne dziewczyny i nieprawdopodobnie sprawni faceci, tańczący breakdance musieli się podobać. Wystąpiły, między innymi zespoły Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury: Chillout, Happy Feet, Fresk Crew, Viva.

W punkcie krwiodawstwa, w ciągu kilku godzin, krew oddało trzydzieści osiem osób. To piękny gest. Wiadomo przecież, że krew ważniejsza jest często od największych nawet pieniędzy.

Tego dnia pieniądze były jednak ważne. Mają pomóc w leczeniu dzieci, które cierpią na schorzenia urologiczne i nefrologiczne. Dlatego też do wylicytowania było wiele ciekawych przedmiotów. Między innymi: piłka od Marcina Gortata z autografem Arkadiusza Chlebdy, trenera koszykarzy Górnika Wałbrzych, felga z rajdówki Leszka Kuzaja, elegancki krawat, lalka Pinokio od Teatru Lalki i Aktora, pamiątkowy kubek 19. finału WOŚP i wiele innych rzeczy.

Na lodowisku zaprezentowali się młodzi łyżwiarze figurowi z Sosnowca, specjalnie zaproszeni na tę wyjątkową okazję. Tańczyli, kręcili piruety i skakali wyjątkowo sprawnie. Pokaz wzbudził spore zainteresowanie. Wielu wałbrzyszan miało okazję zobaczyć łyżwiarzy figurowych po raz pierwszy.

Do godziny 20.30 do puszek trafiło ponad pięćdziesiąt tysięcy złotych. O 23.29 było już 76402,54 zł, a liczenie wciąż trwało.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group