Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3793
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Wpadli w zaspę

Piątek, 22 stycznia 2021, 10:28
Aktualizacja: 14:00
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Wpadli w zaspę
Fot. KMP Wałbrzych
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu wałbrzyskiego, którzy w miniony wtorek w nocy zostali zatrzymani bezpośrednio po zgłoszeniu usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego zaparkowanego na jednej z posesji w Starych Bogaczowicach.

Do zdarzenia doszło 19 stycznia około godziny pierwszej w nocy przy ul. Głównej w Starych Bogaczowicach. Sprawcy - po uprzednim uszkodzeniu zamka bagażnika w zaparkowanym samochodzie osobowym – dostali się do jego wnętrza i próbowali wykraść z pojazdu wartościowe przedmioty. To zauważył jeden z sąsiadów i powiadomił Policję. Widział również, że podejrzani mężczyźni podczas próby ucieczki innym pojazdem wpadli w zaspę śniegu, a następnie kontynuowali ucieczkę pieszo.

Na zgłoszenie o przestępstwie natychmiast zareagowali zaalarmowani o zdarzeniu policjanci ruchu drogowego oraz zespołu patrolowo-interwencyjnego wałbrzyskiej komendy. W toku podjętych działań poszukiwawczych już po kilkudziesięciu minutach w ręce mundurowych wpadli dwaj sprawcy przestępstwa. Mieszkańcy Szczawna-Zdroju w wieku 20 oraz 25 lat ukrywali się na pobliskiej posesji. Ich pojazd trafił na lawetę, a następnie na policyjny parking do celów procesowych, a oni sami do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty i staną teraz przed sądem. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem mogą trafić za kraty więzienia na 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

16
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
9%
Nudzi
2
9%
Smuci
0
0%
Złości
2
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group