Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2713
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wpływ wydobywania węgla na środowisko – konferencja

Piątek, 27 stycznia 2017, 15:31
Aktualizacja: Sobota, 28 stycznia 2017, 9:18
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wpływ wydobywania węgla na środowisko – konferencja
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się konferencja naukowa "Wpływ wielowiekowej eksploatacji węgla kamiennego na środowisko w rejonie Wałbrzycha".

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha. Podczas konferencji jako prelegenci wystąpili: mgr inż. Andrzej Kosiór - Kierownik Biura Zarządzania Strategicznego UM w Wałbrzychu, prof. dr hab. inż. Andrzej Kowalski z Głównego Instytutu Górnictwa, dr Janusz Fiszer - pracownik naukowy wydziału geoinżynierii górnictwa Politechniki Wrocławskiej, dr Jan Blachowski - pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej i dr inż. Wojciech Milczarek - pracownik naukowy wydziału geoinżynierii górnictwa i geologii Politechniki Wrocławskiej.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele miast i gmin, na terenach których są obecnie lub były dawniej wydobywane surowce naturalne, specjaliści w dziedzinie geologii i geoinżynierii, badacze tematyki wydobywania surowców naturalnych, naukowcy, eksploratorzy, górnicy, wałbrzyscy radni, przedstawiciele gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej i osoby zainteresowane tematem eksploracji złóż, oraz wpływem wydobycia na środowisko.

Konferencja podzielona była na dwie części. W części pierwszej odbyły się wystąpienia zaproszonych ekspertów, którzy omówili między innymi budowę wałbrzyskiego górotworu, geologiczne ukształtowanie terenu, historię wielowiekowej eksploracji złóż węgla w tym rejonie, wpływ wydobycia na środowisko, oraz zmiany na powierzchni, które powstały zarówno podczas wydobycia węgla jak i po zakończeniu eksploracji złóż. W części drugiej zorganizowano panel dyskusyjny. Wnioski płynące z konferencji w ciągu kilku tygodni mają zostać opracowane merytorycznie i przesłane do wszystkich uczestników.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group