Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3744
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wraca Żywa Biblioteka

Poniedziałek, 25 października 2021, 6:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: red
Wałbrzych: Wraca Żywa Biblioteka
Fot. archiwum
Włącz się do rozmowy i przełam uprzedzenia! Przyjdź do Żywej Biblioteki w Wałbrzychu!

Czy należy się bać osoby z chorobą psychiczną? Czy geje i lesbijki mogą mieć dzieci? Czy feministki nienawidzą mężczyzn? Czym przejawia się współczesny patriotyzm? Jak mieszka się w Polsce osobom z innych kultur?

Na te i wiele innych pytań uzyskasz odpowiedź podczas dziesiątej już edycji wałbrzyskiej Żywej Biblioteki, która odbędzie się 28 i 29 października 2021 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

Żywa Biblioteka to międzynarodowy projekt edukacyjny, który umożliwia wszystkim chętnym nieformalny osobisty kontakt z osobami reprezentującymi grupy społeczne obarczone stereotypami oraz zagrożone wykluczeniem i dyskryminacją. Zainicjowany w 2000 r. w Danii obecnie jest realizowany w ponad 80 krajach na całym świecie. Został uznany przez Radę Europy za oficjalną metodę edukacji o prawach człowieka. Główną ideą projektu jest propagowanie wartości takich jak otwartość, szacunek i różnorodność.

Żywe Książki to osoby reprezentujące grupy społeczne zagrożone dyskryminacją i wykluczeniem ze względu na m.in. następujące cechy: pochodzenie narodowe i etniczne, kolor skóry, orientację seksualną, tożsamość płciową, religię/wyznanie, niepełnosprawność, trudną przeszłość (uzależnienia, pobyt w więzieniu, bezdomność), wygląd zewnętrzny, światopogląd itp. W trakcie najbliższej edycji Żywej Biblioteki w Wałbrzychu będzie można porozmawiać m.in.
z Autystyczną mamą autystycznych dzieci, Byłą narkomanką, Drag Queen, Feministką, Gejem, Hazardzistą, Hindusem, Mamą geja, Mamą osoby niebinarnej, Osobą niesłyszącą z implantem ślimakowym, Osobą transpłciową, Osobą z chorobą psychiczną, Osobą z doświadczeniem przemocy domowej, Osobą z niepełnosprawnością, Patriotką, Trzeźwym Alkoholikiem oraz Ukrainką. Każdy Czytelnik w rozmowie z Żywą Książką będzie miał okazję skonfrontować swoje wyobrażenia na temat danej grupy społecznej z rzeczywistością.

Żywa Biblioteka w Wałbrzychu odbędzie się 28 i 29 października 2021 r. w godz. 10.00 – 18.00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wałbrzychu przy ul. Kilińskiego 1.

Żywa Biblioteka w Wałbrzychu jest realizowana przez Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy ze Stowarzyszeniem Różnorodności Społecznej UP-DATE i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wałbrzychu i odbywa się w ramach inicjatywy „Żywa Biblioteka – nowa perspektywa rozwoju” wspieranej przez Fundusz Obywatelski zarządzany przez Fundację dla Polski..

Żywa Biblioteka/Human Library Wałbrzych odbywa się pod patronatem Human Library Organization oraz Sieci Żywa Biblioteka Polska.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group