Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1695
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wręczono nagrody w konkursie "Posprzątaj po swoim psie. Nie rób mu obciachu"

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 5 grudnia 2012, 11:47
Aktualizacja: 18:12
Autor: Wiktoria Blicharz
Fot. Wiktoria Blicharz
Nagrodzono zwycięzców w konkursie „Posprzątaj po swoim psie. Nie rób mu obciachu” organizowanym przez Gminę Wałbrzych. Wśród laureatów nagrodzonych prac znaleźli się uczniowie większości szkół z terenu Wałbrzycha.

Konkurs miał na celu propagowanie akcji sprzątania po swoich pupilach, a także stworzenie klimatu, w którym tego typu zwyczaj nie jest ekstrawagancją, a obowiązkiem każdego, kto posiada pieska. Tego typu zachowania należy wykształcić już od najmłodszych lat, stąd pomysł na konkurs, w którym uczniowie zgłoszonych do inicjatywy podstawówek oraz gimnazjów, wykonują prace związane z niniejszą tematyką.

Nagrodzono około 50 dzieci. Nagrody były kilkustopniowe, obejmujące także wyróżnienia. Tłumnie przybyli niemal wszyscy nagrodzeni wraz z opiekunami swoich klas oraz dumnymi rodzicami. Dla tych, którym tym razem nie udało się zgarnąć żadnej nagrody, przygotowano podarunki pocieszenia. W efekcie każde dziecko i uczeń, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali nagrody.

Najlepsze prace są obecnie prezentowane w Ratuszu, a następnie trafią na wystawę do filii Biblioteki na Piaskowej Górze i do wałbrzyskich szkół.

W ramach konkursu wpłynęło ponad 130 prac plastycznych, z których komisja konkursowa, powołana przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha, wyłoniła najlepsze, w kategoriach wiekowych:

przedszkolaki (I miejsce: Hanna Żmuda z Niepublicznego Przedszkola "Wiolinka"; II miejsce: Maja Przysucha z Niepublicznego Przedszkola Językowego "Michałek"; III miejsce: Sandra Krawczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2)

klasy I-III szkół podstawowych (I miejsce: Eryk Lewandowski z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10; II miejsce: Mateusz Iwaszkiewicz z Zespołu Szkół Muzycznych; III miejsce: Aleksandra Sznel z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23)

klasy IV-VI szkół podstawowych (I miejsce: Weronika Prussak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2; II miejsce: Amelia Wierzbowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37; III miejsce: Nikola Gębska, Emilia Czoch i Wiktoria Tomkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10)

gimnazjaliści (I miejsce: Klaudia Szerel z Publicznego Gimnazjum nr 4 i Marcin Dereń z Publicznego Gimnazjum Sportowego nr 11; II miejsce: Weronika Żuchowska z Publicznego Gimnazjum nr 4; III miejsce: Maria Kopytko z Zespołu Szkół Muzycznych)

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group