Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wreszcie będzie można wykąpać się w Szczawnie–Zdroju

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 14 lipca 2010, 13:01
Aktualizacja: 16:49
Autor: PAW
Sporo wałbrzyszan decyduje się na wypoczynek w Strzegomiu
Fot. red
Już od najbliższej niedzieli uruchomiony zostanie basen w Szczawnie–Zdroju. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców uzdrowiskowej miejscowości oraz mieszkańców samego Wałbrzycha.

Przypomnijmy, że w naszym mieście działa jeden basen. Kąpielisko na Rusinowej jest w te upalne dni zapełnione do granic możliwości.
- Część osób decyduje się na wyjazdy do Strzegomia lub czeskiego Mezimesti, bo na Rusinowej jest pełno ludzi – mówi Arkadiusz Groń.

Faktycznie to prawda. Na Rusinowej przeważają nastolatkowie. W Strzegomiu i Mezimesti jednak kąpieliska również są przepełnione. Można zresztą tu spotkać bardzo wiele osób z Wałbrzycha i okolic. Podobnie jest w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów Bolkowie.
- To normalne, że każdy szuka miejsca odpowiedniego dla siebie. Byłam na różnych basenach i mi najbardziej odpowiada Strzegom – mówi Justyna Bonecka.

Basen w Szczawnie-Zdroju został w ubiegłym roku sprzedany. Teraz wydawało się, że przez całe wakacje będzie stał pusty, ale na szczęście znalazł się dzierżawca, który chce prowadzić tu interes od 18 lipca do końca sierpnia.
- To dobra wiadomość. Przecież z basenu w Szczawnie-Zdroju korzysta mnóstwo wałbrzyszan i mieszkańców okolicznych miejscowości – mówi Artur Cholewa.

Basen w Szczawnie-Zdroju będzie czyny od 10.00 do 18.00. Przypominamy też, że w powiecie wałbrzyskim czynny jest basen w Głuszycy oraz basen w Jugowicach w gminie Walim. Basen w Jugowicach jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00. Bilet wstępu kosztuje 5 zł, a ulgowy 3 zł. Istnieje możliwość negocjacji cen dla grup zorganizowanych. Basen został wyremontowany, a nad bezpieczeństwem pływających czuwa ratownik. Na miejscu jest także boisko do siatkówki oraz bufet.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group