Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 4566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Wrocławski Ogród Ceramiki" w Starej Kopalni

Sobota, 19 listopada 2016, 6:54
Aktualizacja: 8:17
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Wrocławski Ogród Ceramiki" w Starej Kopalni
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy "Wrocławski Ogród Sztuki".

Podczas wystawy, która została zorganizowana z okazji 70-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu zaprezentowane zostały prace studentów i pedagogów tej właśnie uczelni. Wystawę będzie można oglądać do 20 stycznia 2017 roku w Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie Starej Kopalni.

- Prac jest dużo. Zwykle ekspozycje przygotowywane przez galerie mają określoną ilość prac i przemyślany program. Nie twierdzę, że my improwizujemy, natomiast chcieliśmy pokazać jak największą różnorodność dokonań naszych studentów i jak największy przekrój ich dzieł. Jest tego dużo, ale tak naprawdę jest to maleńki fragment, wycinek tego, co powstaje u nas na uczelni - powiedział Krzysztof Rozpondek z Wydziału Ceramiki i Szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wernisaż był też okazją do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia i Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

- Dzisiaj mamy zaszczyt i honor podpisać porozumienie o współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu. De facto rozpoczęliśmy tę współpracę już dawno temu, bo realizowaliśmy wystawę profesora Rozpondka, wcześniej była realizowana wystawa grafiki współczesnej. Dzisiaj, żeby zacieśnić tę współpracę podpisaliśmy porozumienie przy okazji wernisażu "Wrocławskiego Ogrodu Sztuki", by zaakcentować dalsze możliwości również aplikowania o środki zewnętrzne, działalności naukowej, czy organizacji konferencji, przyjazdu studentów z Wrocławia tutaj na warsztaty. To są główne punkty naszej umowy. Dochodzą do tego dodatkowe elementy edukacyjno-naukowe. Cieszymy się, że ASP wybrała Wałbrzych. Wierzę, że ta współpraca będzie efektywna i juz niedługo będziemy mogli zapraszać na kolejne ciekawe wystawy w Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni - powiedziała Anna Żabska - dyrektor Starej Kopalni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group