Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocławskie Pantery szykowały formę w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 13 marca 2017, 8:20
Aktualizacja: 10:15
Autor: red
Fot. Robert Bajek
Nie po raz pierwszy w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ gościli Mistrzowie Europy. Krótkie 4–dniowe zgrupowanie odbyła na naszych obiektach drużyna futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław.

Zgrupowanie w Wałbrzychu to już tradycja dla Panthers Wrocław. Drużyna Mistrzów Polski i Mistrzów Europy odwiedziła Centrum Aqua Zdrój, by po raz kolejny doskonalić swoje umiejętności pod okiem międzynarodowej kadry trenerskiej z Nickiem Johansenem na czele.
- Czterodniowe zgrupowanie to dla naszej drużyny najważniejsza część przygotowań do sezonu. Pierwsze spotkanie sezonu już 25 marca, więc jesteśmy obecnie w fazie dopracowywania taktyki i wyboru ostatecznego składu, który zobaczymy na boiskach Topligi Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego oraz Pucharu Europy CEFL – wyjaśnia Jakub Głogowski, prezes Klubu Panthers Wrocław.

Panthers Wrocław ma za sobą historyczny sezon. Mistrzostwo Polski, zwycięstwo w europejskiej Lidze Mistrzów IFAF Europe Champions League, a także wygrana w PLFA2 (niższa klasa rozgrywkowa Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego) oraz Mistrzostwo Polski Juniorów sprawiły, że klub wyraźnie zaznaczył swoją pozycję na europejskiej mapie futbolu amerykańskiego. Teraz Pantery staną przed szansą powtórzenia sukcesu, a pierwszy krok wykonają właśnie w Wałbrzychu.
- Ośrodek w Wałbrzychu to miejsce wręcz idealne. Bliska odległość od Wrocławia, piękne otoczenie i znakomite warunki treningowe pozwalają nam na właściwe przygotowanie do sezonu. Przez cztery dni będziemy pracować nad detalami, które mają wielkie znaczenie w walce o kolejne mistrzostwa. Nie zabraknie też oczywiście integracji, która ma wielki wpływ na ducha naszej drużyny – mówi Nick Johansen, trener główny Panthers Wrocław.

Tym bardziej miłym jest dla nas fakt, że po raz drugi z rzędu na miejsce przedsezonowego zgrupowania triumfatorzy Ligi Mistrzów wybrali wałbrzyskie Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group