Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3378
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wskoczył do potoku

Wtorek, 14 listopada 2023, 10:41
Aktualizacja: 10:42
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wskoczył do potoku
Fot. KMP Wałbrzych
To kolejny dzień, podczas którego wałbrzyscy i boguszowscy policjanci zatrzymali kolejne osoby poszukiwane. Najpierw w ręce jadących dopiero na służbę dzielnicowych pierwszego komisariatu wpadł po pościgu pieszym ukrywający się od dłuższego czasu przed wymiarem sprawiedliwości 35–latek.

Było przed godziną 14:00, kiedy jadący na służbę dzielnicowi pierwszego komisariatu w rejonie ul. Fortecznej w Wałbrzychu zauważyli 35-latka od dłuższego czasu ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze ruszyli w pościg pieszy, a mężczyzna próbował ucieczki przez ul. Senatorską i Wieniawskiego, a ostatecznie wskoczył do pobliskiego potoku. Ostatecznie jednak po kilku minutach biegu wałbrzyszanin został przez policjantów zatrzymany i przekazany zaalarmowanym o zdarzeniu umundurowanym funkcjonariuszom. W trakcie wykonywanych dalszych czynności potwierdziło się, że 35-latek został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za przestępstwa narkotykowe i najbliższy rok spędzi w więzieniu. Mężczyzna na noc trafił do policyjnej celi, dzisiaj zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, a następnie do wyznaczonego więzienia.

Drugi z poszukiwanych wpadł w ręce policjantów Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach półtorej godziny później na ul. Kolejowej w tej miejscowości. Mężczyzna od 2020 roku nie uiścił grzywny za popełnione wykroczenie jakim jest kierowanie pojazdem bez uprawnień, za które został prawomocnie skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Gdyby tego nie zrobił w momencie wykonywanych policyjnych czynności, trafiłby do aresztu. Po wpłaceniu na wyznaczone konto 500 złotych 29-latek został jednak przez mundurowych zwolniony do miejsca zamieszkania.

Ostatnia osoba ukrywająca się przed wymiarem sprawiedliwości została zatrzymana w rejonie boguszowskiego komisariatu przed godziną 17:00. 34-latka była poszukiwana Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, który w 2021 roku skazał ją na karę 800 złotych grzywny za drobne kradzieże. I w tym przypadku kobieta w momencie podjętych przez policjantów czynności wpłaciła wymaganą kwotę na wskazane przez sąd konto i uniknęła pobytu w areszcie.

Twoja reakcja na artykuł?

6
25%
Cieszy
2
8%
Hahaha
2
8%
Nudzi
1
4%
Smuci
4
17%
Złości
9
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group