Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3534
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wspaniałe Mikołajki!

Piątek, 6 grudnia 2019, 10:48
Aktualizacja: Sobota, 7 grudnia 2019, 9:01
Autor: JAZ
Wałbrzych: Wspaniałe Mikołajki!
Fot. JAZ
Duża niespodzianka czekała w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na wałbrzyskim Podzamczu, gdzie na najmłodszych czekał Święty Mikołaj.

Po raz kolejny udało się przygotować wspaniałe paczki mikołajkowe dla najmłodszych mieszkańców Wałbrzycha. Ta inicjatywa ma już blisko dwunastoletnią tradycję!

Jak co roku w organizację paczek zaangażowany był radny Rady Miejskiej, Anatol Szpur. To wspaniałe przedsięwzięcie nie miałoby jednak miejsca, gdyby nie wsparcie wielu ludzi, firm i instytucji, m.in. Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Bezpartyjnych Samorządowców. Ale to nie wszystko. Gościnę i siedzibę dla maluchów i ich rodzin dla spotkania z Mikołajem przygotował proboszcz, ks. dr prałat Jan Gargasiewicz z Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu w dzielnicy Podzamcze. Nie zabrakło również lokalnych działaczy, w tym radnej Rady Miejskiej, Renaty Wierzbickiej oraz wolontariuszy czy radnych RWS Stary Zdrój. W dotarciu do dzieci, które oczekiwały na paczki mikołajkowe, pomogli dyrekcja i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Dzięki tak wielkim sercom udało się przygotować ponad pół tysiąca podarków. Co najważniejsze - wszystkie zapakowane były w ekologiczne, papierowe torby.
- Serdecznie dziękuję Panu Cezaremu Przybylskiemu, Marszałkowi Województwa i Bezpartyjnym Samorządowcom za pomoc w organizacji. Szczególne podziękowania kieruję również do księdza proboszcza Jana Gargasiewicza oraz Renaty Wierzbickiej, a także do wolontariuszy - komentował Anatol Szpur, radny Rady Miejskiej Wałbrzycha, organizator akcji. - Najważniejsza w tym wszystkim jest radość dzieci – dodaje.

Przypominamy, że inicjatywę organizacji mikołajkowych paczek radny Anatol Szpur prowadzi już blisko dwanaście lat.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group