Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2647
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wspaniałe Mikołajki!

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 6 grudnia 2019, 10:48
Aktualizacja: Sobota, 7 grudnia 2019, 9:01
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Duża niespodzianka czekała w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na wałbrzyskim Podzamczu, gdzie na najmłodszych czekał Święty Mikołaj.

Po raz kolejny udało się przygotować wspaniałe paczki mikołajkowe dla najmłodszych mieszkańców Wałbrzycha. Ta inicjatywa ma już blisko dwunastoletnią tradycję!

Jak co roku w organizację paczek zaangażowany był radny Rady Miejskiej, Anatol Szpur. To wspaniałe przedsięwzięcie nie miałoby jednak miejsca, gdyby nie wsparcie wielu ludzi, firm i instytucji, m.in. Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Bezpartyjnych Samorządowców. Ale to nie wszystko. Gościnę i siedzibę dla maluchów i ich rodzin dla spotkania z Mikołajem przygotował proboszcz, ks. dr prałat Jan Gargasiewicz z Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu w dzielnicy Podzamcze. Nie zabrakło również lokalnych działaczy, w tym radnej Rady Miejskiej, Renaty Wierzbickiej oraz wolontariuszy czy radnych RWS Stary Zdrój. W dotarciu do dzieci, które oczekiwały na paczki mikołajkowe, pomogli dyrekcja i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Dzięki tak wielkim sercom udało się przygotować ponad pół tysiąca podarków. Co najważniejsze - wszystkie zapakowane były w ekologiczne, papierowe torby.
- Serdecznie dziękuję Panu Cezaremu Przybylskiemu, Marszałkowi Województwa i Bezpartyjnym Samorządowcom za pomoc w organizacji. Szczególne podziękowania kieruję również do księdza proboszcza Jana Gargasiewicza oraz Renaty Wierzbickiej, a także do wolontariuszy - komentował Anatol Szpur, radny Rady Miejskiej Wałbrzycha, organizator akcji. - Najważniejsza w tym wszystkim jest radość dzieci – dodaje.

Przypominamy, że inicjatywę organizacji mikołajkowych paczek radny Anatol Szpur prowadzi już blisko dwanaście lat.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Mikołaj po Ukraińsku 6-12-2019 14:10
Z Tarnowa do polskich dzieci na ukrainie miały trafić paczki mikołajkowe. Służby graniczne ukrainy uznały paczki za ...kontrabandę. W przeszłości biskup Dec i ks. Raszpla zbierali datki dla Polaków w tym kraju. Teraz widać jak ukraińcy przyjmują dary dla polskich dzieci. Źródło Biełsat. A polskie władze na kolanach jak zwykle.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group