Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 1829
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wsparcie zatrudnienia na strefie

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 18 grudnia 2018, 16:11
Aktualizacja: 16:13
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w wałbrzyskim magistracie odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego, którego celem jest wsparcie zatrudnienia w zakładach pracy, znajdujących się na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest–Park".

Sygnatariuszami listu intencyjnego byli: Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha, Tomasz Jakacki - członek zarządu, dyrektor zakładu Cersanit III S.A., Dariusz Mikołajczak - wiceprezes do spraw korporacyjnych Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o. o. i Krzysztof Brosig - prezes zarządu Roman Polska Sp. z o. o.

- Dwie godziny temu mieliśmy okazję występować na konferencji prasowej na ulicy Husarskiej, gdzie w ramach programu "Mieszkanie Plus" prezentowaliśmy pierwsze mieszkania. Dlaczego te mieszkania są takie ważne? Najważniejsze jest, aby w Wałbrzychu była dobra praca, były dobre warunki do życia, a jednym z najważniejszych elementów tego jest oczywiście mieszkanie. To wszystko dla ludzi młodych, żeby stąd nie wyjeżdżali, a raczej żeby tutaj przyjeżdżali. To co mówiłem dwie godziny temu jest równie ważne na tym spotkaniu. Współpraca pomiędzy bardzo nowoczesnymi, tu osadzonymi zakładami pracy i władzami miasta jest warunkiem rozwoju miasta: żeby było więcej ludzi, żeby chcieli tu pracować, mieszkać, żyć i rozwijać to miasto. Miasta średnie, takie jak Wałbrzych, mają jedno z najważniejszych wyzwań - zatrzymać, przyciągnąć młodych ludzi. A firmy zlokalizowane tutaj mają taką samą potrzebę. Stąd też nasza współpraca, chęć wspierania się. To porozumienie formalizuje i dodaje nowego impulsu, nowej dynamiki temu co jest sensem naszej współpracy na różnych polach - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Na temat podpisanego listu intencyjnego wypowiedział się też Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego magistratu:

- To jest tylko formalizm, który jednak przeczy temu co się zwykło mówić, że w Wałbrzychu firmy działające na strefie ekonomicznej działają w pewnym oderwaniu od miasta. Tak nie jest i chcielibyśmy pokazać, że zarówno firma Cersanit, Ronal, Toyota jak i inne firmy działamy wspólnie, żeby osiągnąć efekt synergii. Chcemy się wspólnie napędzać do rozwoju i wspierać. Czasy są trudne, często nieprzewidywalne. W związku z tym jeżeli miasto tworzy takie projekty jak chociażby budowa mieszkań dla młodych osób, które będą mogły znaleźć zatrudnienie właśnie w tych firmach, jest to przykład synergii, współpracy i mamy nadzieję, że to będzie utrzymane, a dzisiejszy dokument jeszcze bardziej pchnie nas do przodu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
2
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
5
29%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Natkanski 18-12-2018 20:05
I teraz pytanie które zostałnie bez odpowiedzi -mieszkania na husarskiej dla kogo?, Nie chce chyba car roman powiedzieć ze dla pracujących na strefie albowiem przeciętny pracownik na strefie ma 20 procent tego wynagrodzenia co roman tylko z ratusza wiec nie pierwszy. ..ie glupot
~paw 18-12-2018 21:34
ROMAN Polska Sp. z o.o. ??? :D
~gohciu 19-12-2018 12:24
Pod te strefowe "zarobki", czas rozpocząć budowę osiedla domków jednorodzinnych....
~Do gohciu 20-12-2018 4:40
Chyba baraków
~ 16-01-2019 17:44
RONAL gamoniu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group