Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3526
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wsparli nauczycieli

Wtorek, 16 kwietnia 2019, 7:22
Aktualizacja: Środa, 17 kwietnia 2019, 9:32
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wsparli nauczycieli
Fot. Robert Bajek
Wczoraj "Pod Zegarem" na Piaskowej Górze odbyła się akcja, podczas której kilkuset mieszańców naszego miasta wyraziło poparcie dla strajkujących nauczycieli.

W zgromadzeniu udział wzięli nauczyciele, rodzice, uczniowie, przedstawiciele parlamentu, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Kongresu Kobiet i Wałbrzyszanie, którzy zdecydowanie popierają trwający od 8 kwietnia strajk nauczycieli. Podczas zgromadzenia zostało wyraźnie podkreślone, że zarówno sama akcja jak i strajk nauczycieli nie ma charakteru politycznego, jest prowadzony dla dobra młodzieży i w dbałości o prawidłowe nauczenie i wychowanie młodego pokolenia.

Nauczyciele podkreślali, że strajk nie jest tylko walką o podwyżki wynagrodzenia, ale również o zmiany w systemie nauczania, a także o godność. Podczas zgromadzenia przedstawione zostały postulaty ZNP: podwyżka w wysokości 1000 złotych dla pracowników pedagogicznych, większe nakłady na oświatę, zmiana oceny pracy nauczycieli, zmiana ścieżki awansu zawodowego nauczycieli i dymisja Anny Zalewskiej - Minister Edukacji Narodowej. Odczytano także fragmenty listów otwartych, pisanych przez nauczycieli.

Twoja reakcja na artykuł?

35
43%
Cieszy
1
1%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
31
38%
Złości
13
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (95) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group