Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 4618
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wspierają profesjonalistów

Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 9:19
Aktualizacja: Wtorek, 17 grudnia 2019, 8:47
Autor: red
Wałbrzych: Wspierają profesjonalistów
Fot. użyczone
Karolina Rduch, kierownik działu BHP w zakładzie Faurecia Wałbrzych Recliners, została laureatką prestiżowego dolnośląskiego plebiscytu gospodarczego „Kobiece Twarze” w kategorii „Profesjonalistka w dużej firmie”. Organizowany od sześciu lat konkurs promuje kobiecą przedsiębiorczość oraz równość w świecie biznesu. Idea plebiscytu idealnie wpasowuje się w zainicjowany w tym roku przez Faurecię program wspierający rozwój kobiet w ramach struktur firmy, którego ambasadorką w Polsce jest Karolina Rduch.

Faurecia to wiodący producent części motoryzacyjnych, który tylko w Wałbrzychu posiada w cztery fabryki zatrudniające ponad 2300 osób. Ponad 40% załogi stanowią kobiety, jednak w przypadku zakładów takich jak Wałbrzych Trim odsetek ten sięga nawet 70%.
- Jako jeden z największych pracodawców w regionie nie jesteśmy anonimową firmą. Wierzymy, że wiodąca pozycja w branży sprawia, że powinniśmy sami siebie stawiać za wzór i udowaniać, że postrzeganie firmy motoryzacyjnej jako męskiego świata to stereotyp. Dlatego od lat aktywnie działamy na rzecz stwarzania naszym pracownikom równych szans na rozwój, czego mogę być najlepszym przykładem. Jednocześnie chcemy cały czas się rozwijać i przyciągać najlepszych pracowników. Dlatego w tym roku wdrożyliśmy program wspierający kobiety zatrudnione w Faurecii na stanowiskach zarządczych – mówi Karolina Rduch, kierownik działu BHP w zakładzie Faurecia Recliners oraz koordynatorka programu Gender Diversity w Polsce.

W wałbrzyskich zakładach Faurecii na stanowiskach managerskich zatrudnionych jest blisko 100 kobiet, które są adresatkami zainicjowanego ogólnopolskiego programu. Inicjatywą objęte zostały również osoby, które dzięki swoim umiejętnościom, doświadczeniu oraz zaangażowaniu zostały włączone do projektu przygotowującego je do zawodowego awansu. W ramach realizowanych przez firmę działań zwiększona zostanie liczba kierowanych wyłącznie do kobiet szkoleń m.in. z zakresu umiejętności przywódczych lub autoprezentacji. Uruchomione zostaną również specjalne spotkania mentoringowe prowadzone przez zewnętrznych ekspertów.
- Wdrażając rozwiązania skierowane do osób na stanowiskach managerskich, nie zapominamy o osobach pracujących na liniach produkcyjnych. Nasz proces rekrutacji w dużym stopniu opieramy na zasobach wewnętrznych. Dlatego z radością promujemy wyróżniające się, znające już naszą firmę, osoby. Służy temu program indywidualnego rozwoju kariery, do którego zapraszamy najlepszych pracowników, którzy w jego ramach przygotowują się do objęcia stanowisk zarządczych. Jednocześnie bardzo mocno zachęcamy zatrudnione w Faurecii kobiety do przełamywania stereotypów i realizacji zadań, w których uważają że się najlepiej sprawdzą. Doskonałym przykładem jest wymagający dużej sprawności fizycznej Wydział Pras w Wałbrzychu, do którego zespołu po raz pierwszy od 19 lat dołączyła kobieta i jest bardzo dobrym pracownikiem – dodaje Karolina Rduch.

Potwierdzeniem wysokich standardów realizowania, nie tylko projektów na rzecz stwarzania pracowników równych szans rozwoju, ale również zapewnienia komfortowych warunków pracy jest nagroda przyznana Karolinie Rduch w ramach plebiscytu gospodarczego „Kobieca Twarz”. Wręczane po raz szósty laury promują kobiety, które w swoją pracę wkładają ogromną energię stwarzając perspektywy nie tylko dla siebie, ale również dla swoich współpracowników.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
3
75%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group