Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2471
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śl.: Wspólna akcja profilaktyczna policji oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 15:32
Aktualizacja: 15:35
Autor: red
REGION, Zagórze Śl.: Wspólna akcja profilaktyczna policji oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego kilka dni temu zorganizowali wspólną akcję profilaktyczną. Dzieci, które przybyły na spotkanie do Zagórza Śląskiego, informowane były, w jaki sposób bezpiecznie spędzać wakacje.

Prelekcje odbyły się w Zagórzu Śląskim na plaży należącej do Gminy Walim. W zajęciach udział wzięło około 40 osób. Policjanci i ratownicy poruszyli kilka ważnych dla dzieciaków zagadnień. Mowa była między innymi o bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

Prowadzono dyskusję na temat możliwości spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież w okresie wakacji oraz mówiono o zagrożeniach wynikających z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk. Policjanci poinformowali także dorosłych o konsekwencjach, jakie niesie za sobą udostępnianie zdjęć z wakacji w internetowych portalach społecznościowych.

Ponadto podczas prelekcji omówiono w pełni zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Młodzież dowiedziała się jak bezpiecznie poruszać się rowerem i komunikacją miejską. Nie obyło się bez informacji o ruchu pieszych.

Na zakończenie wspólnie z ratownikami wałbrzyskiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego policjanci dokonali kontroli terenu Jeziora Bystrzyckiego. Funkcjonariusze nie ujawnili osób, które kąpałyby się w miejscach niedozwolonych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group