Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wspólna pasja

Czwartek, 31 października 2019, 14:01
Aktualizacja: 14:02
Autor: PAW
Wałbrzych: Wspólna pasja
Fot. KMP Wałbrzych
Na co dzień pełnią służbę w jednym patrolu, ale oprócz pracy łączy ich wspólna sportowa pasja – bieganie. Sierż. Daria Janczak i sierż. szt. Rafał Jankowskiego wzięli ostatnio udział w PKO Poznań Maraton. Oboje ukończyli bieg na morderczym dystansie 42 km i 195 m. Dla Darii oznaczało to zdobycie tytułu Korony Maratonów Polskich.

Maraton należy do najcięższych prób, z jakimi mierzą się biegacze. Wymaga systematycznych treningów, determinacji i siły charakteru. Aby ukończyć bieg na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów trzeba wykazać się kondycją, wytrzymałością ale przede wszystkim pokonać zmęczenie i własne słabości.

Na co dzień sierż. Daria Janczak i sierż. szt. Rafał Jankowski pełnią służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Razem dbają o bezpieczeństwo naszych obywateli. Oprócz policyjnego munduru łączy ich wspólna pasja, jaką jest bieganie.

Sierż. Daria Janczak, przebiegając metę PKO Poznań Maraton, zdobyła jednocześnie tytuł Korony Maratonów Polskich. Aby to osiągnąć, policjantka musiała w ciągu 24 miesięcy od pierwszego biegu ukończyć 5 maratonów: Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski i Poznań Maraton. To bardzo duże wyzwanie dla osób, które pasję do biegania realizują w swoim wolnym czasie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group