Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 1592
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wspólne czytanie

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Wtorek, 17 września 2019, 13:40
Aktualizacja: Środa, 18 września 2019, 8:34
Autor: red
Fot. użyczone
Miesiąc wrzesień to dla nas wszystkich czas szczególny, który wywołuje zawsze wspomnienia. To czas, w którym próbujemy ocalić od zapomnienia echa naszej przeszłości związane z czasem wojny…

Dlatego w tym wyjątkowym czasie uczniowie z gminy Mieroszów postanowili wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie.

Młodzi lektorzy z klasy VIII zaprezentowali wybrane przez nauczyciela języka polskiego fragmenty nowel: Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Stefana Żeromskiego, Władysława Reymonta, Henryka Sienkiewicza, Brunona Schulza oraz Henryka Rzewuskiego swoim kolegom i koleżankom z klas V – VII.

Wydarzenie miało na celu propagowanie idei wspólnego czytania i przybliżenie sylwetek klasyków literatury polskiej. Szkolne Narodowe Czytanie było okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz uwrażliwiania na piękno języka ojczystego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~czytnik 18-09-2019 22:19
cenna inicjatywa, szczególnie potrzebna młodemu pokoleniu wpatrzonemu w tel. komórkowy i porozumiewającemu się z resztą świata pół i ćwierć wyrazami, onomatopejami oraz pismem obrazkowym ze starożytnej Babilonii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group