Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4032
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wspólne korzyści

Czwartek, 19 listopada 2020, 13:25
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: Wspólne korzyści
Fot. JAZ
Wałbrzych bardzo często wspólnie z innymi stara się o finansowanie wielu działań. Te właśnie działania zostały przedstawione podczas sprawozdania z wydatków miejskich w poprzednim roku.

W nowym projekcie związanym z zakupem energii elektrycznej wspólnie występują Gmina Wałbrzych, Szczawno-Zdrój, Głuszyca i Dolnośląska Agencja Rozwoju. Prezydent Roman Szełemej zwrócił tu uwagę, że taka współpraca jest chwalona, rzadko jednak w pełni wykorzystywana. Można jednak dzięki niej składać wspólne zamówienia jak i zamówienia indywidualne. Gdzie korzyść? Grupa przy zamówieniu oszczędziła blisko 800 tysięcy złotych. Wałbrzych zyskał prawie 400 tysięcy złotych. Gdy do tego dodamy pozostałe zakupy, Gmina Wałbrzych zaoszczędzi na tym ponad milion złotych.
- Dzięki wspólnemu wysiłkowi zostało w naszej kasie milion złotych i to w czasie bardzo trudnym – cieszy się prezydent Roman Szełemej.

Współpraca pozwoliła zrealizować między innymi takie projekty jak kupno paliwa, dostawa żywności do przedszkoli czy żłobków. Świadczone są usługi telekomunikacyjne. Dostarczana woda pitna. Zaletą takiego postępowania jest wspólna korzyść przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnej odrębności.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group