Czwartek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 2269
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wspólne sadzenie drzewek w Świebodzicach

Wtorek, 7 października 2014, 6:25
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:19
Autor: opr.red.
Świebodzice: Wspólne sadzenie drzewek w Świebodzicach
Fot. www.swiebodzice.pl
Wyposażeni w dobre humory i w najróżniejsze sprzęty ogrodowe – szpadle, grabie i motyki, a nawet kilofy i kostury, mieszkańcy Świebodzic chętnie wzięli udział w akcji wspólnego sadzenia drzewek, która w sobotę, 4 października, odbyła się na placu przy ul. Dąbrówki i Pileckiego.

Organizatorami wydarzenia byli Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 oraz ZGK Świebodzice. W akcję zaangażowali się również radni miejscy - Teresa Małecka, Maria Dobrzańska, Łukasz Kwadrans, Jerzy Kirklo, Jan Klepiec, Leszek Gucwa i Krystian Wołoszyn.

Idea przedsięwzięcia zakładała, by na placu sąsiadującym z nowo powstałym osiedlem domków zasadzić małe drzewka - buki i jodły, a następnie oznaczyć je pamiątkowymi tasiemkami z imionami osób sadzących. Akcja, poza niezaprzeczalnym wymiarem ekologicznym, miała także charakter integracyjny, gdyż w słoneczne sobotnie przedpołudnie, drzewka sadziły całe rodziny.

Starsze dzieci uważnie przyglądały się swoim rodzicom, którzy tłumaczyli im, jak obchodzić się z sadzonkami, a następnie same podejmowały prace, młodsze z kolei wyręczane były przez mamusie i tatusiów, którzy opisywali drzewka imionami swoich pociech. W wyniku wspólnej pracy, teren, na którym dotąd nie było zieleni, w przeciągu kilku godzin zapełnił się sadzonkami, które w przyszłości z pewnością przeistoczą się w piękny park.

Po wspólnej pracy przyszedł czas na chwilę odpoczynku, a gdzie najlepiej zregenerować siły, jak nie przy ognisku piecząc kiełbaski? Mieszkańcy chętnie korzystali z przygotowanego przez pracowników ZGK paleniska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group