Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 3145
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Wspólnie przy wigilijnym stole

Sobota, 16 grudnia 2017, 15:07
Autor: red
REGION, Walim: Wspólnie przy wigilijnym stole
Fot. organizatorzy
Tradycyjnie w Gminie Walim odbyło się Wigilijne Spotkanie Wigilijne. Kilkaset osób 15 grudnia zasiadło do wspólnego stołu w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.00 mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi w Walimiu. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Dziećmorowic, Walimia oraz Zagórza Śląskiego, a także Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach, odbyło się nabożeństwo. Wyjątkową mszę, celebrował ks. Marcin Gęsikowski. Jego Ekscelencja Biskup Ignacy Dec z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować z przyjazdu do Walimia.

Swoją obecnością zaszczycili nas także księża z gminnych parafii oraz Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński, Przewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego Józef Piksa, Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski, radni i sołtysi Gminy Walim, przyjaciele gminy, Zjednoczeni Pasją, przedstawiciele oświaty, kultury i sportu, nadleśnictwa, Ochotniczych Straży Pożarnych, a przede wszystkim mieszkańcy gminy Walim. Wszyscy spotkali się w świątecznie przystrojonej hali sportowej w Centrum Sportu i Rekreacji, by wspólnie poczuć magię zbliżających się świąt. Wprowadziły w nią m.in. jasełka przygotowane przez dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu.

Przy udekorowanych stołach, zastawionych tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, nastąpiło błogosławieństwo przybyłych na spotkanie opłatkowe. Po nim zgromadzeni dzieląc się tradycyjnym opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, przy akompaniamencie Krzysztofa Gołębiowskiego, a także Wicewojewody Kamila Krzysztofa Zielińskiego. Na zakończenie, jak obyczaj każe, wszyscy obecni zostali obdarowani prezentami w postaci pięknych, ręcznie wykonywanych W Centrum Kultury i Turystyki stroików bożonarodzeniowych.

W tym roku swoją obecnością zaszczyciło nas kilkuset gości, którym serdecznie dziękujemy za ten magiczny, wspólnie spędzony czas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group