Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Współpraca patronacka III Liceum i Uniwersytetu Wrocławskiego

Wtorek, 16 grudnia 2014, 10:50
Autor: red
Wałbrzych: Współpraca patronacka III Liceum i Uniwersytetu Wrocławskiego
Fot. użyczone
W piątek 12 grudnia doszło do podpisania umowy pomiędzy III Liceum im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu a Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

W wyniku porozumienia wydział objął patronatem te klasy, które realizują poszerzony program nauczania wiedzy o społeczeństwie. Podpisaniu umowy towarzyszył wykład dra Wojciecha Kalickiego oraz zwiedzanie wystawy poświęconej przemianom demokratycznym Polski.

Umowa zawarta przez dyrektora III Liceum dr Waldemara Sęczyka i prodziekana Wydziału Nauk Społecznych UWr prof. dr hab. Roberta Wiszniowskiego zakłada stałą współpracę uniwersytetu i wałbrzyskiego ogólniaka.
- Od tego momentu III Liceum w Wałbrzychu znajduje się pod naukową i dydaktyczną opieką Wydziału Nauk Społecznych – przekonuje Robert Wiszniowski. - Współpraca będzie realizowana na wielu płaszczyznach.

Podpisane we Wrocławiu porozumienie oznacza udział licealistów w wykładach i obozach naukowych prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego. Umożliwia nie tylko korzystanie ze zbiorów biblioteki Wydziału Nauk Społecznych, ale również realizację projektów w ramach uczelnianych kół naukowych.
- Patronat nad klasami z rozszerzoną wiedzą o społeczeństwie to szansa na wszechstronny rozwój uczniów. III Liceum jako jedyna szkoła powiatu wałbrzyskiego, realizuje taką współpracę z wydziałem. Porozumienie ma strategiczne znacznie dla rozwoju kształcenia w naszej szkole – stwierdza Waldemar Sęczyk.

Umowa pozwala na kształtowanie programu nauczania wiedzy o społeczeństwie we współpracy z uniwersyteckimi dydaktykami. Umożliwia również organizację wspólnych konferencji naukowych i szkoleniowych.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group