Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4683
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Współpraca szkół

Niedziela, 2 lipca 2023, 6:46
Autor: red
Wałbrzych: Współpraca szkół
Fot. użyczone
PSP z OI nr 26 od trzech lat współpracuje z Zespołem Szkolno–Przedszkolnym w Studzienicach koło Pszczyny. W 2020 roku kontakt nawiązały dwie równoległe klasy 1 SP z miast partnerskich.

Uczniowie prowadzili regularną korespondencję, wymieniali się informacjami o regionie, przekazywali wiadomości na temat bieżących, szkolnych wydarzeń. Wielokrotnie wymieniali się drobnymi upominkami oraz życzeniami świątecznymi i okolicznościowymi. W tym roku szkolnym z okazji obchodów Roku Księżnej Daisy, zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas trzecich pt. "Portret księżnej Daisy".

Dnia 21 czerwca odbyła się wycieczka uczniów klasy 3b PSP z OI nr 26 do Pszczyny, która była zwieńczeniem trzyletniej współpracy. W Pszczynie uczniowie klasy 3b spotkali się z uczniami z klasy 3b z ZSP ze Studzienic. Dzieci zostały również zaproszone do Ratusza miejskiego przez zastępcą burmistrza Pszczyny – panią Magdaleną Czarnecką. Dzieci wspólnie zasiadły w ławach Rady Miejskiej, gdzie dowiedziały się ciekawostek związanych z władzami miasta i jego mieszkańcami. Pani wiceburmistrz oprowadziła uczniów po "swojej" siedzibie oraz przekazała prezenty od władz miejskich. Uczniowie z Wałbrzycha podarowały dzieciom ze Studzienic upominki związane z naszym regionem, przygotowane i przekazane przez władze naszego miasta, dyrekcję Starej Kopalni i Zamku Książ. W

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
2
40%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group