Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5920
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wspominają Marka Henczkę

Wtorek, 5 grudnia 2023, 6:32
Aktualizacja: 9:06
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/REGION: Wspominają Marka Henczkę
Fot. archiwum
Zmarły w wieku 66 lat Marek Henczka był osobą powszechnie znaną i lubianą nie tylko w śordowisku sportowym.

Świadczą o tym choćby wpisy, które pojawiły się w mediach społecznościowych i na profilach wielu osób współpracujących z Markiem Henczką.

- Bardzo mi przykro z powodu śmierci Marka Henczki, wspaniałego przyjaciela Naszej Gminy, nauczyciela, sportowca i świetnego działacza sportowego. Od wielu lat współpracował przy organizowaniu wydarzeń turystycznych i sportowych w gminie Mieroszów. Żonie Eli i rodzinie składam wyrazy współczucia i ubolewania - pisze burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.
- Z głębokim smutkiem żegnamy Marka Henczkę. Wspaniałego sportowca, nauczyciela, trenera i wychowawcę. W Jego osobie tracimy nieocenionego animatora wałbrzyskiego sportu, prezesa Miejskiego Towarzystwa Kultury Fizycznej, założyciela Kolarskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Biały Kamień, twórcę autorskich programów na rzecz rozwoju sportu i organizatora niezliczonych imprez, m.in. kolarskich, biegowych, pływackich i rekreacyjnych. Cześć Jego pamięci! - pisze prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
- Autorytet, Mentor i Przyjaciel, z którym łączyła mnie wspólna pasja do sportu. Obiecywaliśmy sobie spędzić jeszcze wiele wspaniałych chwil. Marku zostaniesz na zawsze w moim sercu. Nigdy się z tym nie pogodzę - pisze Sebastian Raciniewski, prezes klubu Górnik Nowe Miasto Wałbrzych.
- Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmieci Marka Henczki - emerytowanego nauczyciela, świetnego wychowawcy. Był od wielu lat związany z Gminą Czarny Bór jako komentator i prowadzący imprezy sportowe m.in. Bieg Krasnali i Półmaraton Górski "Z flagą na Trójgarbie". Rodzinie i bliskim składamy wyrazy ubolewania - czytamy na profilu gminy Czarny Bór.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
18
82%
Smuci
0
0%
Złości
4
18%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group