Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2605
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wspomnienia Brave Kids

Piątek, 4 listopada 2016, 6:37
Autor: red
Wałbrzych: Wspomnienia Brave Kids
Fot. użyczone
Zapraszamy na wernisaż wystawy ‘Wspomnienia Brave Kids, która odbędzie się w Wałbrzychu w niedzielę 6 listopada o godz. 17.00, w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury (Stara Kopalnia, ul. Wysockiego 29).

Wystawa fotografii wykonanych przez rodziny goszczące młodych artystów i przyjaciół projektu będzie dostępna od 6 listopada. Fotografie przedstawiają piękne chwile jakie wszyscy przeżywali podczas goszczenia i poznawania dzieci, młodzieży z grup artystycznych. Była to ciekawa okazja do poznania innych kultur, tradycji oraz możliwość zaprzyjaźnienia się na dłużej.
- Brave Kids to niezwykła przygoda przyjaźni, która pozwala nam patrzeć na świat w bardziej kolorowych barwach. To wspólny projekt uśmiechu, zabawy i pracy – mówi Laura Kycia, artystka Brave Kids z Zespołu Pieśni i Tańca ‘Wałbrzych’.

W dniach od 18 czerwca do 14 lipca 2016 roku spotkało się 144 dzieci z 19 krajów świata z 5 kontynentów. Dzieci spotkały się w Polsce: we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu i Obornikach Śląskich, w Koszycach na Słowacji oraz w Achalciche w Gruzji.

Dziecięcy artyści wspólnie tworzyli, uczyli się od siebie, wymieniali doświadczeniami w atmosferze przyjaźni, szacunku wobec innych kultur i różnorodności. Dzieci wyjechały stąd szczęśliwie w poczuciu, że marzenia się spełniają, a z pomocą innych ludzi można wiele osiągnąć. Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids obejrzało w Hali Stulecia we Wrocławiu ponad 1 600 osób. Było to możliwe dzięki wielu ludziom i instytucjom.

Uczestnicy wałbrzyskiej edycji projektu Brave Kids – dzieci i liderzy z zagranicznych grup artystycznych: Brazylii – Grupa Mais Caminos z faveli Cantagalo-Pavao-Pavaozinho, Indonezji – Red Nose Foundation w Dżakarcie, Macedonii – Counsil for prevention of juvenile deliquency Babylon Children Center, Nepalu – Rokpa Children’s Home w Kathamndu, Rumunii – Mini Art Show z Bukaresztu, wyrazili bardzo pozytywne opinie i zadowolenie z udziału w projekcie.

Ponadto członkowie naszego Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” wzięli udział w projekcie jako grupa artystyczna i grupa warsztatowa, co dodatkowo wzmocniło projekt, ale także promocję zespołu i naszego miasta w środowisku międzynarodowym.

Brave Kids po raz kolejny spotkał się z ogromnym entuzjazmem i ciekawością ze strony mieszkańców naszego regionu.
- Tego nie da się obrać w słowa, aby zrozumieć trzeba to po prostu przeżyć. Przyjaźń, pasje, edukacja, to wszystko razem tworzy przygodę o której pamięta się do końca życia. Codziennie wspominam tą scenę na której pokazaliśmy, że nasza kultura, wyznanie, kolor skóry nie ma znaczenia a podziały i bariery dla nas po prostu nie istnieją . Byliśmy po prostu my wszyscy razem. Niczym wielka rodzina – twierdzi Izabella Woźniak, artystka Brave Kids z Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych.

Jak się okazuje projekt Brave Kids nie zakończył się. Ma ciąg dalszy i nadal trwa. Rodziny i dzieci utrzymują ze sobą kontakt i planowane są wyjazdy rodzin, aby odwiedzić swoje nowe dzieci. Niektóre dzieci chcą przyjechać do Wałbrzycha ponownie i w kolejnych edycjach chcą zostać wolontariuszami przy projekcie. W ramach projektu także nadal prowadzone są spotkania i warsztaty wielokulturowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group