Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3500
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: WSSE ma się czym chwalić

Środa, 25 stycznia 2023, 11:24
Aktualizacja: 12:36
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: WSSE ma się czym chwalić
Fot. WSSE "Invest Park"
To był dobry rok dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST–PARK". Ponad 3 tysiące nowych miejsc pracy i 27 nowych inwestycji na łączną kwotę ponad 7 mld zł to niezwykły wynik, który pozytywnie wpływa na rozwój polskiej gospodarki.

Podczas spotkania prasowego podsumowano rekordowy pod względem inwestycji w WSSE rok 2022. Oczywiście nie zabrakło również rozmów na tematy spraw bieżących i planów na nadchodzące miesiące.

- Jesteśmy szczególnie dumni, że te rekordowe wyniki WSSE przypadły na rok jubileuszowy funkcjonowania WSSE - mówi prezes Piotr Wojtyczka. - Szukamy inwestorów zagranicznych i staramy się im zaoferować jak najlepsze warunki, żeby tu tworzyli miejsca pracy, a trzeba pamiętać, że rywalizujemy z innymi krajami, najczęściej ostatnio z krajami środkowej Europy.

W wielu przypadkach WSSE udało się wygrać tę walkę o inwestorów, którzy zdecydowali się właśnie na terenie WSSE zainwestować i zbudować swoje fabryki. Najlepszym tego przykładem jest olbrzymia inwestycja Mercedesa w Jaworze, która jest największym inwestycyjnym osiągnięciem WSSE w minionym roku. Najważniejsze wskaźniki to ilość nowych miejsc pracy i ilość deklarowanych nakładów i tu WSSE przewodzi w Polsce. To pozwala mówić, że WSSE jest najlepszą strefą ekonomiczną w naszym kraju. Nie byłoby to możliwe bez stałego rozwoju WSSE, rozszerzania kadry menadżerskiej, która skutecznie pozyskuje nowych klientów. Ważną kwestią jest również to, że WSSE nie zamyka się tylko na wielkich inwestorów, ale jest przyjazna na firmy mniejsze, czemu służy choćby budowa 7 hal pod wynajęcie dla właśnie tych mniejszych inwestorów, którzy nie są w stanie sami wybudować takich hal na terenie WSSE. W Wałbrzychu już jedną taką halę oddano do użytku, a już powstaje druga bliźniacza. W WSSE powołano do życia Fundację Strefy Talentów. Projekt jest skierowany głównie do szkół. Chodzi o to, by najbardziej utalentowane dzieci i młodzież mogły rozwijać swoje talenty i Fundacja ma się zająć właśnie tymi najbardziej uzdolnionymi. WSSE stworzyło również Centrum Szkoleniowe Klastra Edukacyjnego Invest in EDU.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group